Brwi to element twarzy, nadający jej charakteru. Brwi podkreślają urodę i odpowiadają w głównej mierze za mimikę. Gęste brwi o wyrazistym łuku, to marzenie wielu kobiet. Niestety, u wielu z nich włoski brwiowe mają tendencje do wypadania, przez co brwi co przerzedzone i nierówne. Medycyna estetyczna wychodzi kobietom naprzeciw z propozycją zabiegu brwi permanentnych. Łódź to trzecie co do wielkości miasto w Polsce. Można tutaj znaleźć olbrzymi wybór salonów kosmetycznych i klinik urody, w których wykonuje się taki zabieg.

Lingeristka czyli specjalistka od brwi permanentnych

Kobieca twarzJest tutaj także szeroki wybór linergistek, czyli specjalistek od estetyki brwi. Zanim jednak podejmie się decyzje o wykonaniu takiego zabiegu, warto dowiedzieć się więcej. Zabieg makijażu permanentnego daje efekty utrzymujące się długo. Nawet do dwóch, a według niektórych źródeł, do sześciu lat. Wszystko zależy od typu skóry twarzy. Makijaż permanentny odbywa się podobnie jak tatuaż. Urządzeniem przypominającym skalpel, wprowadza się barwnik pod skórę. Delikatnymi nacięciami tworzy się rysunek imitujący pojedyncze włoski. Sam zabieg jest krótki, bo trwa maksymalnie dwie godziny. Może także być nieprzyjemny, a dla niektórych pacjentek nawet bolesny. Dlatego przed zabiegiem smaruje się łuk brwiowy maścią znieczulającą. Po zabiegu następuje proces gojenia. Brwi mogą się goić od dwóch do czterech tygodniu. W tym czasie na ich powierzchni powstają ranki, a także strupy, które po czasie odpadają.

Kobieta z liściemPo tym czasie gojenia można jeszcze poprawić wygląd brwi i kosmetolog niekiedy poprawia ich kształt poprzez dorysowywanie kresek lub pogłębia kolor. Z taką wiedzą dopiero można szukać odpowiedniego salonu, który ma w ofercie wykonanie takiej usługi jak brwi permanentne Łódź to miasto z pół milionową liczbą mieszkańców. Żeby znaleźć odpowiedni salon trzeba poświęcić wiele czasu i zrobić głęboki research. Nie wszystkie salony bowiem oferują usługi na wysokim poziomie. Obecnie najlepszym świadectwem jakości danego salonu są opinie w internecie, a także profil specjalisty na social media. W każdym salonie będą pojawiać się opinie dobre i złe, nie zawsze przecież można zadowolić wszystkie klientki. Warto jednak zgłosić się do specjalistki, o której dobre opinie przeważają. Zdjęcia prezentowane na social media również mają niebagatelne znaczenie. Dzięki nim można zobaczyć, czy prace danej linergistki wpasowują się w nasz styl i czy są estetyczne.

Brwi permanentne można wykonać w wielu miejscach w Łodzi, ale pogłębiony research pozwoli wybrać ten najlepszy. Dobra specjalistka od brwi na etapie konsultacji doradzi, jak powinny wyglądać brwi, dopasuje ich kolor i kształt do danego typu urody. Tylko takim specjalistom warto w pełni zaufać.