• Post author:
  • Post category:Zdrowie

Po legalizacji suszu konopnego zawierającego tylko niewielką domieszkę THC, za to bogatego w kannabidiol, który wspomaga leczenie wielu zaburzeń o podłożu neurologicznym, w sklepach pojawiło się mnóstwo różnych produktów CBD. Doskonałą propozycją są po prostu ususzone kwiaty, które można palić, aby przyswajać leczniczą substancję. Istnieje jednak bardzo wiele odmian, dlatego warto przyjrzeć się bliżej ich cechom, aby wybrać tę najbardziej właściwą, która może stać się ulubioną.

Aromatyczny susz konopny

legalny susz konopnyPierwszą odmianą, na jaką warto zwrócić uwagę jest Northern Light. To według wielu specjalistów najlepszy legalny susz konopny, który powstał na zachodzie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Współcześnie roślinę uprawia się wyłącznie w bardzo ciepłym klimacie, na przykład w Północnej Afryce czy Kalifornii. Odmianę stworzono, krzyżując jedenaście różnych szczepów konopi, dzięki czemu uzyskano naprawdę doskonałe właściwości. Po pierwsze roślina jest bardzo wysoka, ponieważ uprawiana na otwartej przestrzeni może osiągać nawet dwa metry. Uzyskiwany z niej susz charakteryzuje się wysoką zawartością żywicy, szczególnie na kwiatach, które rosną na szczycie konopi. Dzięki temu można mieć pewność, że zawiera ona bardzo dużo leczniczego CBD, czyli związku, który wspiera leczenie padaczki oraz innych chorób neurologicznych.

legalny susz konopnyWarto też zwrócić uwagę na inną odmianę, jaką jest Amnesia Haze. W przeciwieństwie do Northern Light powstała w Europie, a mianowicie w Holandii. Warto zaznaczyć, że rośnie jeszcze wyżej niż odmiana amerykańska ? powyżej dwóch metrów. Roślina wspaniale rozwija się na otwartej przestrzeni, w cieple panującym przez większość roku na przykład w Australii. Określany przez wielu za najlepszy legalny susz konopny produkt uzyskiwany z Amnesia Haze cechuje się owocowym, świeżym smakiem, który pozytywnie zaskoczy osoby zaczynające swoją przygodę z CBD. Podobnie jak Northern Light, również i ten susz zawiera mnóstwo kannabidiolu, który fantastycznie nadaje się do wsparcia leczenia chorób neurologicznych. Zarówno Amnesia Haze, jak i Northern Light mają swoich gorących zwolenników, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez spalonego pre rollsa lub przygotowanego przez siebie skręta.

Lecznicze właściwości suszu wynikają z wysokiej zawartości kannabidiolu, który aktywnie wspiera układ nerwowy w walce z epilepsją oraz innymi schorzeniami natury neurologicznej. Osobom, które najbardziej cenią sobie cytrusowy smak, warto polecić odmianę Amnesia Haze, z kolei wszyscy, którzy wolą wyraźny smak charakterystyczny dla konopi, powinni sięgnąć po Northern Light.