Noszenie okularów czy szkieł kontaktowych nie jest przyjemne ? to zdecydowanie konieczność dla osób, mających problemy ze wzrokiem. Pomagają przy krótkowzroczności, dalekowzroczności, czy astygmatyzmie. Dobrze dobrane zapewnią komfort przez cały dzień, nie będą powodowały suchości oka, czy bólu głowy.

Salon optyczny ? kompleksowa usługa na miejscu

okularyW końcu to niejako produkt leczniczy, który ma podnieść komfort życiowy. Żeby jednak kupić to co nam posłuży przez lata to trzeba odwiedzić polecany salon optyczny w Krakowie lub innym mieście. Co w nim znajdziemy? Na pewno szeroki wybór okularów. Będą to nie tylko produkty korekcyjne, ale także przeciwsłoneczne. Obie wersje muszą być dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, tak by zarówno kobieta, jak i mężczyzna, dziecko, jak i osoba dorosła mogła znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Okulary mogą mieć oprawki z metalu (odpornego na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne) lub z tworzywa sztucznego (tańsze, mniej trwałe), w różnych kształtach i barwach. Formę i kolor dobiera się do stylu ubierania się, typu urody, czy osobistych preferencji. Następnie optometrysta do wybranych oprawek wstawia wykonane przez siebie szkła, zgodne z naszą wadą wzroku.

mężczyzna w okularach W przypadku okularów przeciwsłonecznych wszystko już jest gotowe ? oprawki i szła są ze sobą połączone. Tu zdecydowanie oprawki są grubsze, wykonane z tworzywa. Szkła mają różną ,,moc? przyciemniania. Osoby o wrażliwych oczach powinny nosić te ciemniejsze, z kolei kierowcy nie mogą takowych nosić, bo to mogłoby ograniczyć ich pole widzenia np. nie dostrzegą świateł. W salonie optycznym znajdziemy również szkła kontaktowe. Do wyboru są soczewki jednodniowe, tygodniowe, czy miesięczne. Wykonane są z bardziej miękkich lub nieco sztywniejszych przeźroczystych tworzyw, choć dostępne są też szkła barwiące tęczówkę. W salonie można nauczyć się prawidłowo zakładać i zdejmować szkła. Niestety, nie każdy może je nosić. Ma to związek z tym że nie dla każdej wady można wykonać soczewki i tym, że niektórym bardzo przeszkadza kiedy mają coś na gałce ocznej. Czasem pomagają krople nawilżające, jednak nie zawsze.

W salonie optycznym można kupić również produkty przydatne w czyszczeniu i konserwacji okularów oraz soczewek kontaktowych. Będą to ściereczki, pudełka na okulary, łańcuszki do trzymania zauszników, czy płyny czyszczące soczewki oraz krople do oczu. Dzięki nim można wybrane produkty zachować w czystości i dobrym stanie przez długi czas. Warto zatem w nie zainwestować przy okazji zakupu oprawek lub soczewek kontaktowych.