Przed zakupem dresów warto wpierw zastanowić się, na jaką okazję będą one ubierane. Wielu uważa, że swoje bardzo wygodne spodnie mogą ubierać codziennie, inni będą się zarzekali, że nie wyjdą w nich z domu. Zdania są różne i najczęściej nieporozumienia wynikają z założenia, że spodnie dresowe to wyciągnięte, luźne i szare spodnie do biegania lub leżenia w nich na kanapie. Pora przyjrzeć się rodzajom dresów dla mężczyzn.

Rodzaje męskich dresów

wytrzymałe męskie dresy moroNa początku warto dowiedzieć się o głównych kategoriach, na jakie dzieli się dresy. Tak jak to zwykle w branży odzieżowej bywa, kobiety mają zdecydowanie więcej rodzajów i kolorów ubrań do wyboru i tak też jest i w tym przypadku. Mogą wybierać spośród klasycznych spodni z szerokimi nogawkami, a także wśród tych, które ustylizowane są na spodnie rurki. Te o zwężonej nogawce nadadzą się nawet na bardziej oficjalne spotkania, jeżeli dobierze się do nich pasującą koszulę i eleganckie buty. To, co łączy niektóre modeli dresów damskich z ich męskimi odpowiednikami jest ciepłe podszycie. Co się tyczy spodni dresowych dla panów, najczęściej wybierają oni kompletny zestaw z bluzą. Dzięki temu mają strój do noszenia o każdej porze roku i do tego wyglądają w nim nadzwyczaj dobrze. Wytrzymałe męskie dresy moro będą najlepszym prezentem dla mężczyzny, który lubi militaria wojskowe i chciałby nosić łatworozpoznawalny strój w ciemnozielone łaty.

męskie dresy moroOprócz walorów estetycznych dresy męskie muszą być także użyteczne. Oznacza to, że facet musi chcieć chodzić w nich, by zaraz po zakupie nie leżały na dnie szafy. Z pewnością sportowiec lub mężczyzna uprawiający sport hobbystycznie będzie miał dość duży zapas dresów. Wynika to z tego, że nie każde spodnie nadają się na jazdę rowerem i jednocześnie na uprawianie joggingu. Warto mieć również inną parę dresów na trening siłowy. Naczelną zasadą dobrze dobranego zestawu jest jego elastyczność. By poprawnie wykonywać ćwiczenia na świeżym powietrzu nie wystarczy, że będzie się przebywało na otwartej powierzchni – strój nie może krępować ruchów. Powstrzymywanie się przed dokładnym wykonaniem rozgrzewki może skutkować nieodpowiednim rozciągnięciem mięśni i prowadzić do kontuzji. Mężczyzna powinien wybierać tylko wytrzymałe męskie dresy.

Niezależnie od tego, jaki będą miały kolor, czy moro, czy bordowy, nie mogą być także wykonane z materiału, który nie przepuszcza powietrza. Jeżeli wybiera się spodnie dresowe, by później w nich uprawiać sport, nie może być to strój wykonany z syntetycznych materiałów. W tej kategorii sprawdzą się najlepiej bawełniane spodnie dresowe moro.