W obecnym czasie zawód kosmetologa czy też podologa jest ściśle powiązany z koniecznością ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji. Wszystko to może się bowiem przełożyć na znacznie większą konkurencyjność własnego gabinetu na tle innych.

Elektrokoagulacja – warto czy nie?

Przykładem kursu, który może wpływać na większą atrakcyjność gabinetu podologicznego jest elektrokoagulacja. Jest to metoda leczenia opierająca się na wykorzystywaniu prądu zmiennego o bardzo dużej częstotliwości. Jest on aplikowany na daną zmianę skórną przez dedykowany nadajnik, który może swoim wyglądem przypominać długopis. Prąd ten wywołuje właśnie zjawisko nazywane koagulacją, czyli proces ścinania się białka. Jest to jak się okazuje zdecydowanie najskuteczniejszy sposób leczenia nawet tych najbardziej uporczywych kurzajek. Zabieg jest bezbolesny dla pacjenta, a wykwalifikowany podolog jest w stanie wykonać go w zaledwie kilka minut. Nie powinno więc dziwić, że potencjalni pacjenci takich właśnie gabinetów zwracają uwagę na możliwość wykonania zabiegu u danego specjalisty. Aby było to w ogóle możliwe niezbędny okazać się może profesjonalny kurs elektrokoagulacji. W wielu przypadkach posiadanie odpowiednich uprawnień przełożyć się może na znacznie większą popularność danego gabinetu. Sami podolodzy są w obecnym czasie zainteresowani wzięciem udziału w tego typu szkoleniu.

kosmetyczkaKurs ten niezależnie od miejsca jego wykonywania, pod względem poruszanej tematyki jest do siebie bardzo zbliżony. Opiera się przede wszystkim na szczegółowym wyjaśnieniu budowy wirusa HPV, który zdecydowanie najczęściej jest bezpośrednim powodem wykształcenia się kurzajki. Dzięki kursowi jego uczestnicy są zazwyczaj znacznie lepiej zapoznawani z różnego rodzaju kurzajkami, co wpływa w późniejszym czasie na możliwość lepszego dopasowania odpowiedniego leczenia. Oprócz tego kursy elektrokoagulacji obejmują w zdecydowanej większości przypadków zagadnienia powiązane z innymi schorzeniami. Chodzi tutaj w szczególności o te, które mogą być mylone zazwyczaj z brodawkami czyli o naczyniaki i włókniaki. W obecnym czasie coraz bardziej popularne staje się wykorzystywanie nowoczesnych metod leczenia i terapii wykorzystywanych przez podologów oraz kosmetologów. W szczególności popularną metoda jest ta opierająca się na zasadach elektrokoagulacji. Dzięki wspomnianej metodzie można sobie zdecydowanie bardziej skutecznie jak również i szybciej poradzić sobie z uciążliwymi kurzajkami oraz brodawkami. Co więcej opisywana metoda jest również zupełnie bezbolesna co jest bardzo ważne dla większości pacjentów.