Zabiegi medycyny estetycznej, wraz z biegiem czasu, stają się coraz bardziej popularne. Efekty, które zapewniają są bardzo widoczne, a jednocześnie inwazyjność tego rodzaju zabiegów, okazuje się być naprawdę minimalna. Jednym z bardziej popularnych zabiegów tego typu, jest zdecydowanie zabieg mezoterapii igłowej.

Co to za rodzaj zabiegu?

depilacja laserowaZabieg ten pozwala przede wszystkim na pobudzenie oraz regenerację włókien kolagenowych, które są głównym budulcem skóry. Dzięki temu, dermapen w warszawie pozwala na widoczne jej odmłodzenie, dzięki jej odpowiedniej mechanicznej stymulacji, połączonej z wykorzystywaniem pewnego rodzaju skoncentrowanych koktajli. Dzięki nakłuwaniu skóry, jest ona zmuszona do aktywacji naturalnych procesów jej odnowy, a kosmetyki , wykorzystywane podczas zabiegów mezoterapii, mają możliwość do dotarcia w znacznie głębsze warstwy skóry, niż przy ich podawaniu w tradycyjny sposób. Już po pierwszej serii mezoterapii igłowej można odczuć widoczną poprawę mikrokrążenia, i dotlenienia tkanek. Odczuć można również wyraźną poprawę napięcia skóry, oraz zminimalizowanie widoczności zmarszczek mimicznych twarzy.

mezoterapia igłowaRównież sam owal oraz kontur twarzy, bardzo szybko po wykonanej mezoterapii, ulega bardzo widocznej poprawie. Aby mezoterapia mogła zostać wykonana, konieczne jest wykorzystanie w tym celu specjalistycznych urządzeń, które pozwalają na automatyczne nakłuwanie skóry z użyciem pulsujących igieł. Igły te są w stanie wnikać na głębokość od 0,5 mm do maksymalnie 2,5 mm, jednocześnie ułatwiają aplikację substancji aktywnych s te najgłębsze warstwy skóry. Mezoterapia igłowa pozostaje dzięki temu jednym z zabiegów medycyny estetycznej, o zdecydowanie najbardziej szerokim spektrum działania. Wykorzystuje się ten zabieg w celu redukcji efektów starzenia skóry, ale także aby zminimalizować widoczność mankamentów skóry powstałych w młodym wieku, a także, aby umożliwić redukcję widoczności rozstępów, a nawet by poprawić jędrność skóry twarzy oraz jej owal po zgubieniu zbędnych kilogramów. Powoduje to, że zabieg ten cieszy się obecnie tak dużą popularnością. Obecnie, znanych jest wiele różnych zabiegów, które zaliczyć można w skład zabiegów medycyny estetycznej.

Jednym z tych, który wykorzystywany być może podczas walki z różnymi defektami skóry, jest zabieg mezoterapii. Wykorzystuje się go podczas walki widocznymi efektami starzenia skóry, ale także, aby poprawić ogólny owal twarzy czy też w celu zmniejszenia widoczności blizn, czy też rozstępów. Wszystko dzięki temu, że przy prawidłowym wykonaniu tego właśnie zabiegu, pozwala on na bardzo kompleksowe zadbanie o praktycznie całe ciało.