Nieodpowiedni wybór salonu, w którym wykonywane są zabiegi kosmetyczne może odbić się na wyglądzie, a nawet na psychice klientów. Zmiany czy naprawa w przypadku wielu nieudanych zabiegów jest niemożliwa. Jednak tak nie jest jeśli chodzi o makijaż permanentny. W przypadku niezadowolenia z efektów pracy kosmetyczki warto zdecydować się na laserowe usuwanie, które jest w pełni bezinwazyjne.

Usuwanie trwałego makijażu ? po co i dlaczego?

przybory do makijażuNiekiedy wielu osobom nie pasuje coś w wykonanym zabiegu bądź tez po prostu znudził im się efekt, planują zmiany lub nawet całkowite usunięcie. Bardzo często tak jest w przypadku makijażu permanentnego. Moda na brwi czy kreski stale się zmienia i zanim zniknie makijaż ona zdąży się zmienić, a w konsekwencji osoby mające go są niezadowolone ze swojego wyglądu. Usuwanie makijażu jest dostępne już jakiś czas na rynku. Jest to zabieg również wykonywany w salonach urody czy medycyny estetycznej. Jest on w pełni bezpieczny i bezbolesny, dlatego każda z pań może go stosować bez obaw. Jeśli chodzi o usuwanie makijażu permanentnego ? metoda nie jest inwazyjna i w większości przypadków nie pozostawia śladów w postaci blizn. Zabieg usuwania wykonywany jest zazwyczaj w kilku seriach ? po 3 czy nawet 7. To, jak często będzie trzeba go powtarzać uzależnione jest od rodzaju makijażu. Jeśli makijaż ma silny pigment i mocny kolor, to usuwanie będzie trwało nieco dłużej. Ponadto czynnikami decydującymi o ilości wizyt jest odcień skóry i wiek tej osoby.

kosmetyki do makijazuPrzeciwwskazaniami do usuwania makijażu permanentnego jest cukrzyca, choroby skóry i inne jej zmiany oraz wirus HIV. Kobiety w ciąży czy osoby posiadające intensywną opaleniznę również nie mogą poddać się usuwaniu. Jeśli jednak można z niego skorzystać, to należy przed nim przestrzegać pewnych zasad. Do przygotowań do zabiegu należy usunąć owłosienie dzień przed zabiegiem w miejscu, gdzie będzie wykonywany. Ponadto warto pamiętać, że cztery tygodnie przed nie należy się opalać czy korzystać z solarium, a tydzień przed nie stosować żadnych peelingów w miejscach, gdzie będzie wykonywany zabieg laserowego usuwania. Po wykonaniu zabiegu również należy przestrzegać pewnych zasad, jak nakładanie preparatów przyśpieszających regenerację skóry, unikanie basenów czy solarium oraz unikania gorących kąpieli pod prysznicem lub w wannie. Ponadto należy unikać aktywności fizycznej do 72 godzin i noszenia obcisłej odzieży w miejscach, gdzie był wykonywany zabieg.

Decydując się na usunięcie makijażu permanentnego warto przestrzegać zaleceń przed i po zabiegu. Efekty zabiegu są warte inwestycji – usunięcie źle wykonanego makijażu trwałego może przywrócić urok, jaki ma w sobie kobieta. Jeśli jednak są pewne przeciwwskazania, to nie warto ryzykować, lecz poczekać aż z czasem zniknie lub postarać się go poprawić w miarę możliwości, tym razem u renomowanego specjalisty w dziedzinie makijażu permanentnego.