Kompletując idealną wyprawkę dla niemowlaka, nie można zapominać o praktycznej i dobrze dostosowanej do wymiarów dziecka odzieży. Przede wszystkim powinna być ona przewiewna i zapewniać maluszkowi pełną swobodę ruchów. Dla rodziców niezwykle ważne będą też względy praktyczne, czyli np. zapewnienie szybkiej zmiany pampersów na plaży lub w czasie spaceru. W tym wypadku dobrą decyzją może okazać się zakup funkcjonalnych bloomersów, które nie tylko skutecznie i estetycznie kryją pieluszkę, ale także zapewniają odpowiednią ochronę ciału dziecka.

Cechy najwyższej jakości bloomersów dla niemowląt

niemowlakDesignerskie majteczki dla najmłodszych dzieci to nie tylko elegancki sposób na zakrycie pampersa, ale także zapewnienie ogromnej wygody rodzicom. Najwyższej jakości bloomersy dla niemowląt to także doskonały pomysł na prezent dla dziecka z okazji pierwszych urodzin lub chrztu. Często nabyć je można także w zestawie z innymi częściami garderoby, takimi jak bluzeczka, body, czapeczka dla chłopca lub opaska na włosy dla dziewczynek. Ten model majtko-spodenek posiada pełną budowę, lecz zapewnia wysoką swobodę ruchów, co znajdzie zastosowanie przede wszystkim przy odpieluchowaniu dziecka lub nauce chodzenia. Z powodzeniem zastąpią krótkie spodenki, body lub śpiochy w okresie letnim. Sprawdzą się jako oryginalny element stroju na plażę lub w czasie zabaw w wodzie.

Dłoń rodzica i niemowlakaZakup bloomersów z pewnością ułatwi rodzicom przebieranie malca i zmianę pieluszki rodzicom. Są one bowiem niezwykle łatwe w zakładaniu i ściąganiu – zapewniają też optymalną wentylację ciała nawet w trakcie upałów. Ich główną zaletą jest to, że odsłaniają nogi dziecka, dzięki czemu maluszek się nie przegrzeje. Stanowią najlepszy wybór w czasie podróży autem. Kompletując garderobę na najcieplejsze dni w roku dla dziecka, nie wolno zapominać o tym, że ubranka muszą być zarówno komfortowe, jak i przewiewne. Zapewnią to naturalne materiały dobrego pochodzenia. Warto zwrócić uwagę więc także na posiadane przez nie certyfikaty i miejsce, w którym zostały wyprodukowane. Odzież wierzchnia dziecka w tym powinna być oddychająca.

Najlepszą decyzją przy doborze materiałów tego typu elementów dziecięcej garderoby będzie z pewnością bawełna lub len. Pomagają one utrzymać odpowiedni stan skóry dziecka. Wykonane z nich bloomersy będą zapewniały właściwą termoregulację w każdych warunkach. Za sprawą praktycznych gumek będą one także wygodne w zakładaniu. Ochronią przed zabrudzeniem nie tylko ciało dziecka, ale także pościel i wnętrze wózka. W czasie upałów mogą stanowić jedyny zakładany dziecku element garderoby. Zwykle posiadają także marszczenia na nogawkach i w pasie, co czyni je jeszcze bardziej uniwersalnymi.