• Post author:
  • Post category:Zdrowie

W ostatnim czasie coraz większe znaczenie zaczynają odgrywać trendy zaczerpnięte z Dalekiego Wschodu. Dotyczy to również niekonwencjonalnych metod leczenia oraz poprawy nastroju. Jednym z bardziej popularnych trendów tego właśnie typu okazują się być misy tybetańskie. Chociaż są one określane misami, tak naprawdę nie mają zbyt dużo wspólnego z tradycyjnymi naczyniami.

misy tybetańskieSą to tak naprawdę postawione na płaskim podłożu dzwony w które należy uderzać nie od środka, ale od zewnętrznej strony. W czasie rozpowszechniania się buddyzmu w Azji wspomniane naczynie wykorzystywane było jako popularne narzędzie wspierające medytację. Z czasem zaczęły one cieszyć się coraz większym zainteresowaniem ludzi z zachodu, ze względu na nietypowy dźwięk oraz wytwarzane wibracje. Skuteczność mis tybetańskich opiera się przede wszystkim na uspokojeniu oraz wprowadzaniu człowieka w stan odprężenia i relaksu. Jeżeli chodzi o solidne misy tybetańskie powinny się one wyróżniać przede wszystkim starannym wykonaniem. Początkowo tworzone one były w oparciu o odlew 7 różnych rodzajów stopów metali, które miały bardzo duży wpływ na osiągany dźwięk. W obecnym czasie wspomniane misy były wykonywane przede wszystkim z mosiądzu oraz brązu dzwonowego.

miska tybetańska Zazwyczaj misy tybetańskie wykonane są w tradycyjnym złotym bądź też mosiądzowym kolorze. Często też spotkać się można z takimi, które są grawerowane czy też wypolerowane. Wiele różnych wersji mis tybetańskich powoduje, że doskonale komponować się będą one stosowane wraz z innymi akcesoriami do medytacji. Szczególnie zaleca się korzystanie z mis tybetańskich w połączeniu z aromatycznymi kadzidłami, co pozwala na osiągnięcie odpowiedniego stanu odprężenia jak również w utrzymaniu pogody ducha. Misy tybetańskie mają udowodnioną skuteczność w rozluźnieniu ciała i we wspomaganiu leczenia różnych chorób na co pozwalają intensywne wibracje całego naczynia. Misy tybetańskie stosowane mogą być również jako instrumenty muzyczne, gdyż swoją barwą wspomagać mogą grę innych instrumentów.

W ostatnim czasie zdecydowanie wzrosła popularność mis tybetańskich, które stosowane są w coraz większej liczbie sytuacji. Bardzo powszechne staje się wykorzystywanie ich jako przedmiotów leczniczych, wspierających na przykład medytację. Korzysta się z nich także jako tradycyjne instrumenty muzyczne, gdzie wydają się sprawdzać bardzo dobrze podkreślają barwę innych instrumentów. Ważne, aby wykorzystywać takie misy, które wykonane są odpowiednio solidnie ze stopów różnych metali co sprawi, że emitowany przez misy dźwięk będzie znacznie bardziej głęboki.