• Post author:
  • Post category:Uroda

Codzienna świadoma pielęgnacja skóra na pewno potrafi przynieść wymierne korzyści. Cera będzie gładka, rozświetlona i odpowiednio nawilżona. Kiedy pojawią się problemy to zawsze można sięgnąć po peelingi, serum, czy preparaty punktowe. Niestety, kosmetyki działają jedynie powierzchownie, nie poradzą sobie zatem z głębokimi zmarszczkami, starymi rozstępami, czy poważnymi zmianami trądzikowymi.

Kosmetyczka i różne zabiegi

kosmetyczkaKiedy takie zmiany nas dopadną to warto udać się do kosmetyczki. Bardzo dobra kosmetyczka w Pabianicach odpowiednio dobierze zabieg do naszego problemu. Ważny jest także ogólny stan cery oraz efekty jakie chcemy uzyskać. W przypadku zmian trądzikowych można wykorzystać różnego typu kwasy. Jeśli ktoś ma problem z nadmiarem sebum to kosmetyczka zaproponuje kwas salicylowy, w przypadku przebarwień lepszy będzie kwas migdałowy. Z kolei jeżeli problem dotyczy cellilitu czy braku jędrności skóry to można użyć bańki chińskiej, karboksyterapii, czy masażu pod ciśnieniem, w zależności od stopnia nasilenia zmian. Dobra kosmetyczka oczywiście będzie też wiedziała jak taki zabieg właściwie wykonać. Użycie zbyt silnego kwasu skutuje podrażnieniem skóry, z kolei masaż robiony pobieżnie nie przyniesie rezultatów. Specjalistka z dziedziny kosmetologii powinna też znać przeciwwskazania do zabiegów oraz poinformować klientkę na temat tego, jakie mogą wystąpić skutki uboczne.

kosmetyczkaNa przykład na niektóre zabiegi z wykorzystaniem fal rf, laserów, czy ultradźwięków nie mogą decydować się osoby z rozrusznikami serca, kobiety w ciąży, czy osoby z metalowymi implantami w ciele. Po wielu zabiegach skóra może też być zaczerwieniona, łuszczyć się, a nawet być nieco spuchnięta przez jakiś czas. Warto zatem klientce wytłumaczyć czego może się spodziewać i jak powinna sobie radzić z tymi niedogodnościami np. zrobić chłodny okład czy nałożyć grubszą warstwę kremu nawilżającego. Dzięki temu klientki nie będą zdziwiona czy rozczarowane że bezpośrednio po zabiegu nie wyglądają najlepiej. Jest to zupełnie normalne, czasem musi najpierw być nieco gorzej by potem była poprawa.

Podsumowując, dobra kosmetyczka będzie miała w ofercie różnorodne zabiegi dobrane do potrzeb różnych klientek. Będą to zarówno zabiegi na twarz, jak i na cialo. Dobrze doradzi klientkom w kwestii zabiegów, poinformuje o przeciwwskazaniach, jak również o możliwych skutkach ubocznych. Dzięki temu klientka będzie w pełni poinformowana i zadowolona z wykonanego zabiegu kosmetycznego, jak i z jego efektu końcowego, który może być widocnzy po czasie.