Na rynku działa aktualnie wiele renomowanych salonów fryzjerskich, które podążają za duchem czasu i oferują swym klientom kompleksowe, innowacyjne usługi o wysokim standardzie. Szacuje się, że każdy z nas zagląda do fryzjera przynajmniej pięć razy w roku. Oprócz standardowego strzyżenia oraz koloryzacji, sporą popularnością cieszy się aktualnie również modelowanie włosów.

Fryzjer i dobra oferta salonu

fryzjerJakimi cechami powinien charakteryzować się dobry fryzjer oraz jakie usługi powinien nam on zaoferować? W pierwszej kolejności należy zacząć od tego, że dobry fryzjer uczy się przez całe życie. Doskonalenie fachu wiąże się więc z systematycznym uczestnictwem w różnorodnych szkoleniach oraz warsztatach, podczas których profesjonaliści zapoznają danego stylistę z najnowszymi metodami stylizacji włosów. Po odbyciu danego szkolenia fryzjer otrzymuje zazwyczaj specjalny certyfikat zaświadczający o jego nowo nabytych umiejętnościach. Profesjonalny fryzjer powinien również podążać za trendami i wprowadzać do swojej oferty najbardziej pożądane przez klientów usługi. Z tego też powodu wielu stylistów odbywa dziś profesjonalne kursy, podczas których fryzjerzy uczą się o niestandardowych, nowoczesnych metodach koloryzacji (idealnym przykładem jest modne aktualnie ombre, sombre oraz tzw. flamboyage, który jest unowocześnioną formą niegdyś modnego balejażu).

fryzjerWielu fryzjerów odbywa ponadto szkolenia z modelowania włosów, wielu klientów oczekuje bowiem profesjonalnego upięcia włosów, które powinny prezentować się nienagannie podczas ważnych uroczystości (m.in. ślubu czy zabawy sylwestrowej). Profesjonalnego fryzjera poznaje się także po sprzęcie, którym dysponuje. Renomowane salony fryzjerskie dysponują m.in. innowacyjnymi prostownicami keratynowymi oraz profesjonalnymi liniami preparatów, które posiadają naturalne składniki odżywcze. Profesjonalny fryzjer powinien również umieć zagęszczać włosy, wielu klientkom zależy bowiem na większej objętości, którą można uzyskać dzięki doczepianym włosom. Na samym końcu warto również wspomnieć o fryzjerstwie męskim, w którym również obserwuje się nowe trendy. Wielu mężczyzn zapuszcza aktualnie zarost, swoistą odpowiedzią na owe zjawisko jest tzw, barber shop, który oferuje profesjonalne strzyżenie brody.

W salonach tych sprzedaje się również specjalne woski i odżywki do zarostu, które umożliwiają modelowanie nawet długiej, szorstkiej brody, Choć za profesjonalne usługi fryzjerskie musimy zapłacić odpowiednio wysoką cenę, to jednak w tym przypadku cena zdecydowanie idzie w parze z jakością.