Podczas zabiegów okołomedycznych, bardzo ważne jest zachowanie wysokiej higieny, dzięki której nie dochodzi do zakażeń. Podstawową ochronę są dla nas wówczas jednorazowe rękawice ochronne, które wykonuje się dziś z różnych materiałów. Sporą popularnością cieszą się dziś zwłaszcza rękawice ochronne wykonane z nitrylu, który posiada bardzo cenne właściwości.

Rękawice w różnych rozmiarach

rękawice nitrylowe czarne Nitryl wykonany jest ze specjalnego, syntetycznego kauczuku, który charakteryzuje się niesamowitą wytrzymałością oraz elastycznością. Materiał ten składa się m.in. z butadienu, akrylonitrylu oraz kwasu karboksylowego, które to w połączeniu ze sobą dają nam niezwykle wytrzymały materiał, szczelnie przylegający do indywidualnego kształtu naszych dłoni. Warto przy tym podkreślić, że szacuje się, iż nitryl jest nawet trzy razy bardziej odporny na rozerwanie, niż standardowe rękawiczki ochronne produkowane z lateksu czy winylu. Rękawice nitrylowe są ponadto nieznacznie grubsze niż standardowe rękawice medyczne, grubość ta nie wpływa jednak negatywnie na ich użytkowanie – zmysł dotyku nie jest więc przez nie stępiony. W jaki sposób powinniśmy wybierać rękawice nitrylowe czarne niejałowe? Przede wszystkim, w pierwszej kolejności powinniśmy dopasować je z myślą o przeznaczeniu.

rękawice nitrylowe czarne Na rynku dostępne są bowiem standardowe rękawice dedykowane branży przemysłowej (rękawice te bardzo dobrze sprawdzają się zwłaszcza podczas sortowania produktów na produkcji) oraz specjalistyczne rękawice typowo medyczne, które idealnie sprawdzą się nawet podczas najbardziej zaawansowanych zabiegów czy operacji. Produkt ten występuje ponadto w wielu rozmiarach – bez problemu znajdziemy więc rękawice pasujące zarówno na drobne, kobiece dłonie, jak i znacznie bardziej masywne, męskie ręce. Warto również zauważyć, że materiał, z którego wykonane są rękawiczki nie jest pudrowany, co oznacza, że produkt ten nie będzie podrażniać nawet najbardziej wrażliwej, alergicznej skóry (materiał ten jest więc w 100% hipoalergiczny). Charakterystyczna, przyczepna tekstura wytłoczona na palcach sprawia, że instrumenty medyczne oraz różnego rodzaju narzędzia pewnie leżą w naszej dłoni. Na samym końcu warto również wspomnieć o zastosowaniu owych rękawic.

Stosowane są one z powodzeniem głównie w branży medycznej, jednak po rękawiczki nitrylowe często sięgają także kosmetyczki, fryzjerzy oraz tatuatorzy. Warto również wspomnieć o tym, że rękawice te zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością, stosują je więc również kucharze oraz pracownicy linii produkcyjnych powiązanych z branżą spożywczą.