Wraz z biegiem czasu, rośnie popularność paznokci hybrydowych, które wydają się być doskonałą alternatywą dla tych akrylowych, bądź też żelowych. Podstawową zaletą tak wykonanego manicure, jest z pewnością fakt nie tylko możliwości nadania paznokciom niezwykle atrakcyjnego wyglądu, ale również i zabezpieczenia płytki paznokcia.

Dlaczego warto nosić manicure hybrydowy?

Innymi słowy, noszenie tak wykonanych paznokci, z pewnością nie się negatywnie na stanie płytki. Właśnie to powoduje, że ten rodzaj coraz częściej wykonywanego manicure, staje się jednym z bardziej popularnych, jak również i polecanych. Wpływa na to przede wszystkim fakt możliwości niezwykle skutecznego zabezpieczenia płytki specjalną utwardzoną warstwą. Pozwala to zwiększyć jej odporność na różne negatywne czynniki zewnętrzne, ale przedkłada się również na możliwość uzyskania bardzo atrakcyjnego wyglądu paznokcia na znacznie dłużej, niż stosując tradycyjny lakier do paznokci. Tak wykonywany manicure wykorzystuje dwie substancje, w postaci zarówno akrylowego proszki, jak i żelu. Akryl, w takiej formie, łączony jest ze specjalnym płynem, nazywanym liquidem, co pozwala na jego stwardnienie na płytce już w ciągu zaledwie kilku minut. Tymczasem żel, jest w zdecydowanej większości wypadków, utwardzany z pomocą specjalnie dobranej lampy UV. Całość, może być wykorzystywana zarówno na przyklejanie do paznokci tipsy, lub też, z pomocą odpowiedniego szablonu, wykorzystywana może być do zbudowania, oraz wydłużania paznokcia. Właśnie te zalety powodują, że obecnie manicure hybrydowy w Poznaniu staje się tak bardzo popularny.

Warto pamiętać, że tak przygotowany paznokieć, może być poddawany dalszej obróbce. Sposobem na to okazuje się być jego piłowanie w taki sposób, aby możliwe było nadanie mu pożądanego w danej sytuacji kształtu. Warto pamiętać jedynie, że lakier hybrydowy nie może być wykorzystywany jako substancja budująca, co wyklucza jego stosowanie w celu wydłużenia paznokcia w znaczny sposób. Możliwe jest jego jedynie lekkie przedłużenie. W obecnym czasie, coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jeżeli chodzi o dbanie o wygląd oraz stan paznokci, okazują się być paznokcie hybrydowe. Wiąże się z tym szereg zalet, które są typowe zarówno dla paznokci żelowych, oraz akrylowych. Wydają się być one również zdecydowanie najlepszym sposobem na szybkie i trwałe wzmocnienie płytki paznokcia, oraz na nadane jej preferowanego w danej sytuacji kształtu, oraz formy. Lakier hybrydowy, skutecznie chroni płytkę również przed szeregiem potencjalnie groźnych czynników zewnętrznych.