• Post author:
  • Post category:Usługi

Osoby trenujące taniec mają doskonałą koordynację ruchową, mocne mięśnie, dobrą postawę ciała, nie narzekają też na nadwagę czy bóle stawów. Taniec przynosi w końcu wiele korzystnych rezultatów. Różnią się one nieco w zależności od rodzaju zajęć np. w balecie ważniejsza jest wyprostowana sylwetka, z kolei w hip-hopie prędkość ruchów czy ich swoboda.

Taniec dobry na wszystko!

kursy tańcaJednak bez względu na to, co się trenuje to każdy tancerz powie, że nie zamieniłby tańca na nic innego. Najkorzystniejsze wydają się grupowe kursy tańca w Bydgoszczy. To między innymi kursy tańca disco i Dance, hip-hop i breakdance, balet, zumba, czy salsa solo. Dlaczego warto wybierać akurat te? Taniec towarzyski, a więc tango, paso doble, czy walca tańczy się w parze. Problem polega na tym, że zwykle jest więcej chętnych kobiet niż mężczyzn na zajęciach. Nie zawsze nasz partner jest chętny by do nas dołączyć, z drugiej strony nie każdy chce tańczyć z totalnie obcą osobą. W końcu niektóre z tych tańców są bardzo seksowne, zmysłowe, wymagają dużej bliskości między partnerami. Druga kwestia to cena. Zajęcia indywidualne lub w parze są zawsze o wiele droższe. Sprawdzają się np. kiedy ćwiczymy pierwszy taniec na wesele, ale nie jako regularne zajęcia.

kurs tańca dla dzieci Niektórzy mogą też czuć opór przed tym, że stale uwaga skupiona jest tylko na nich. W grupie zawsze można początkowo stanąć gdzieś z tyłu, nie rzucać się w oczy i opcjonalnie wyjść przed szereg jak już załapiemy podstawy tańca. Jak się tańczy w grupie? To wiele zależy od rodzaju tańca. Na przykład salsa solo to taniec, który ćwiczy się samodzielnie, jak sama nazwa wskazuje. Podobnie ,,działa? taniec brzucha, czy breakdance. Tu każdy pracuje na własny rachunek. Z kolei przy balecie, czy disco zwykle są zarówno choreografie dla solistów, duetów, jak i całych grup. Trzeba się zatem zgrać z innymi, tak by całość wyglądała dobrze. Zajmuje to zawsze sporo czasu, szczególnie kiedy tancerze są na różnym poziomie zaawansowania. Jednak praktyka czyni mistrza i z czasem cała grupa doskonale zgra się ze sobą i będzie tańczyć w idealnej synchronizacji. Na pewno przyniesie to wiele satysfakcji z dobrze wykonanej pracy.

Zdecydowanie warto udać się na grupowe kursy tańca. Taniec poprawi naszą sylwetkę, wzmocni mięśnie, pozwoli spalić kalorie, a przy tym dobrze się bawić. W grupie zawsze będzie nam raźniej i zawsze możemy się spierać, dzielić radami, czy trenować wspólnie także poza ustalonym harmonogramem spotkań na Sali, szczególnie jeśli zaprzyjaźnimy się z innymi tancerzami.