• Post author:
  • Post category:Uroda

Sztuka robienia makijażu znana jest od czasów starożytnych. Już wtedy kobiety używały naturalnie barwiących roślin, minerałów, czy nawet węgla by podkreślić czerwień ust, zaróżowione policzki, czy narysować na oku kreskę. Obecnie wiele się zmieniło. W każdej drogerii można kupić setki produktów do makijażu całej twarzy, a nawet kosmetyki do makijażu ciała.

Nauka makijażu na kursie

nauka makijażu Niestety, nawet najlepszy kosmetyk nie pomoże, jeśli nie wie się jak go użyć. Nałożenie szminki jest łatwe i wychodzi niemalże każdemu. Jednak nałożenie fluidu bez smug, zrobienie idealnej kreski na powiece, czy konturowanie twarzy wymaga pewnej wprawy. Jak nauczyć się robić makijaż? Dawniej dziewczyny mogły się tego nauczyć jedynie od matki, czy starszej siostry lub też eksperymentować samodzielnie. Teraz można kupić wiele książek z tej tematyki, jednak najpopularniejsze są tutoriale prezentowane w internecie. Na filmikach instruktażowych można zobaczyć jak wykonać makijaż dla małych oczu, jak pokreślić wąskie usta, czy jak nakładać bronzer. Do tego można dowiedzieć się po jakie produkty warto sięgać i czym je nakładać (pędzlem, gąbeczką, palcami). Nauka makijażu we Wrocławiu może też odbywać się w ramach szkolenia. Kursy są dostępne dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Osoby chcące poznać podstawy technik makijażowych będą zadowolone z możliwości uczenia się pod okiem fachowca.

nauka makijażu Poznają ciekawe marki kosmetyczne, zobaczą jak wykonuje się makijaże i mogą na sobie potrenować nakładanie pudru czy cieni. Szkolenia zaawansowane są dedykowane przede wszystkim kosmetyczkom i wizażystką. Mogą to być na przykład szkolenia z wizażu ślubnego czy z makijażu modowego (na zdjęcia czy na pokazy). Wiadomo, że takie makijaże wyglądają nieco inaczej. Ten śluby musi być elegancki, ale też wyrazisty, by Panna Młoda dobrze wyglądała na zdjęciach. Z kolei makijaże modowe często są szalone, ekstrawaganckie. Powieki maluje się na neonowe kolory, doczepia nienaturalnie długie rzęsy, czy też dobiera kontrastową konturówkę do pomadki. Warto zaznaczyć, że są także kursy robienia makijażu permanentnego. Polega on na aplikacji podskórnej barwnika przy pomocy drobnych igiełek, podobnie jak w przypadku tatuażu. Takim makijażem zajmują się lingeristki.

Nauka makijażu nie musi być trudna, grunt to znaleźć dobrego nauczyciela, który będzie cierpliwie tłumaczył jak daną rzecz trzeba zrobić. Nauka może odbywać się w różnych formach, dostępne są kursy podstawowe i zaawansowane, jak i specjalne kursy makijażu permanentnego. Warto z nich skorzystać.