Uśmiech rodem z Hollywood to marzenie każdego. Proste, równe, idealnie śnieżnobiałe zęby wyglądają pięknie, a do tego dodają uroku. Niestety, mało kto ma z natury zęby w ładnym kolorze. Nawet samo szczotkowanie, czy nitkowanie nie zawsze cokolwiek pomaga. W jaki sposób można zatem zadbać o zęby, by były olśniewająco białe, atrakcyjne, ładne, a przy tym zadbane?

Wybielenie zębów

piękny uśmiech W domowych warunkach można skorzystać z wybielających past i płynów do płukania ust. Pasty tego typu zawierają więcej drobinek ściernych, więc mocniej szorują zęby, a co za tym idzie ? usuwają z nich więcej osadu. Szczególnie kawa, herbata, czy palenie papierosów negatywnie odbija się na wyglądzie zębów. Popularne są także pasty węglowe, enzymatyczne, także mające na celu silniejsze oczyszczenie szkliwa z nalotu. Osoby korzystające ze szczoteczek sonicznych i elektrycznych mogą wybielić zęby na dwa sposoby. Często takie urządzenia mają tryb ,,whitening?, czyli wybielający. Są także specjalne końcówki z ukośnie ciętym, gęstym włosiem, które ma jeszcze lepiej czyścić i wypolerować zęby. Wszystkie te opcje dotyczą przede wszystkim osób z niewielkimi przebarwieniami. Co jednak kiedy problem jest poważniejszy? Wtedy warto udać się do dentysty, który zaproponuje nam usuwanie kamienia oraz skuteczne wybielanie zębów w Gdyni.

fotel u denstysty Eliminacja kamienia przy pomocy ultradźwięków, piaskowanie, czy całościowa higienizacja pozwala pozbyć się nie tylko codziennego nalotu z zębów, ale właśnie starych, uporczywych przebarwień. Kamień może mieć nawet barwę brązową, widoczni jest z daleka. Osadza się przede wszystkim w przestrzeniach międzyzębowych i innych trudno dostępnych miejscach. Po jego usunięciu zęby będą zdecydowanie jaśniejsze. Z kolei samo wybielanie ma sprawić, że zęby będą takie jak iu gwiazd kina ? czyli białe jak śnieg. Używa się do tego specjalnych nakładek, wypełnianych żelem, który aktywowany jest światłem. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od tego jak bardzo zaniedbane były zęby i jaki efekt chcemy uzyskać. Efekty profesjonalnego wybielania utrzymują się nawet kilka miesięcy. Dostępne są wersje domowe takich zestawów wybielających, jednak mają one mniejszą moc, a ich nieumiejętne wykorzystanie prowadzić może do zniszczenia szkliwa i nadwrażliwości zębów.

Jak widać jest wiele opcji jeśli chodzi o wybielanie zębów. Można używać specjalnych szczoteczek i past, udać się na usuwanie kamienia, jak również na sam zabieg wybielania. Wszystko zależy od tego czy zależy nam na delikatnym, naturalnym efekcie, czy na efektownych, śnieżnobiałych zębach. Zawsze warto jednak skonsultować wszystko z dentystą, który doradzi jaką metodę wybrać by sobie nie zaszkodzić.