Depilacja laserowa należy do jednych z bardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Ma to oczywiście związek z jej stosunkowo atrakcyjna ceną, połączoną z niezwykle trwałymi rezultatami takiego właśnie zabiegu. Warto jednak wiedzieć, jak wygląda taki zabieg oraz jak się do niego przygotować.

Bezpieczny zabieg depilacji laserowej

depilacja laserowaWarto pamiętać o tym, że tak jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej, tak i w przypadku depilacji laserowej konieczne jest odbycie wstępnej wizyty. W jej trakcie, specjalista pyta pacjenta o przyjmowane leki, zbierając wywiad medyczny oraz o przyjmowane leki. W szczególności istotne jest wykluczenie u pacjenta podstawowych przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu, którym jest choroba nowotworowa, cukrzyca, ciąża, czy bardzo mocna opalenizna. Część z nich to przeciwwskazania chwilowe, a część ? stałe. Istotne jest również wykonanie w czasie tej wstępnej wizyty próby laserowej, której celem jest sprawdzenie, jak pacjent w ogóle będzie reagować na próbę depilacji laserem. Dopiero potem możliwe jest sprawna depilacja laserowa – Łódź jest miastem, gdzie można ją wykonać w zdecydowanie najbardziej atrakcyjnej cenie.

 

depilacja laserowaWłaściwy zabieg może w znacznym stopniu zależeć od rodzaju zastosowanego do jego wykonania lasera. Część z nich wyposażonych jest w specjalną nakładkę chłodzącą, która mocowana jest na głowicy lasera. Dzięki temu, zaraz po ekspozycji na wiązkę lasera podrażniona skóra jest schłodzona, co pozwala w praktyce na znaczne zmniejszenie subiektywnego odczucia bólu. Jeśli chodzi o wrażenia bólowe, mogą być one bardzo różne u różnych pacjentów. Właśnie z tego względu tak istotne jest wykonywanie próby laserowej, szczególnie gdy taką metodą depilacji ma zostać objęta znaczna powierzchnia ciała. W czasie wykonywania zabiegu, wykonujący go specjalista robi dosyć częste przerwy, gdzie podrażniona skóra pacjenta jest schładzana kompresami z lodem. W większości przypadków, aby osiągnąć trwałe rezultaty, konieczne jest wykonanie pełnej serii zabiegów, których liczba w serii może dochodzić do 8. Zabieg depilacji laserowej wraz z biegiem czasu, cieszy się coraz większą popularnością.

Wszystko z tego względu, że rezultaty takiej formy depilacji w praktyce okazują się być zdecydowanie najtrwalsze. Oczywiście, aby tak było, warto pamiętać o konieczności wykonywania tego właśnie zabiegu w profesjonalnych gabinetach medycy estetycznej. Tylko w takim wypadku, rezultaty danego zabiegu okażą się wystarczająco trwałe, a sam przebieg takiego zabiegu będzie bezpieczny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.hollylodz-ac.pl!