Do wykonania perfekcyjnego manicure potrzebne są różne produkty. Są to nie tylko lakiery, czy ozdoby, ale też preparaty do pielęgnacji skórek, czy płytki paznokciowej. Kiepsko wykonany manicure zamiast być ozdobą dłoni to będzie jedynie szpecił i wyglądał nieatrakcyjnie. Warto zatem przyłożyć się do wykonania manicure tak by wyglądał dobrze, a także by był trwały i odporny na uszkodzenia.

Winylowe lakiery do paznokci

lakiery do paznokci Najpierw przed rozpoczęciem malowania trzeba przygotować paznokieć. Ścina się je na odpowiednią długość i piłuje pilniczkiem by nadać im odpowiedni kształt. Może to był półokrąły łuk, szpic, a nawet kształt trumienkowy czyli trapezowy. Samą płytkę paznokciową warto jest wypolerować, tak by była idealnie gładka. Dzięki temu lakier będzie dobrze i równo do niej przylegał. Przed malowaniem warto też usunąć skórki z wałku paznokciowego. Można to zrobić specjalnym preparatem, który je zmiękczy, a następnie usunąć je patyczkiem lub cążkami. Kiedy już okolice paznokcia są zadbane można przejść do malowania. Często najpierw kładzie się lakier bazowy. Ma on na celu wyrównać powierzchnię paznokcia i zwiększyć przyczepność lakieru kolorowego. Bazy często mają też składniki wzmacniające paznokcie, takie jak keratyna i jedwab. Działają one jak odżywka, dzięki czemu od malowania paznokcie nie staną się kruche i skłonne do rozdwajania się. Następnie kładzie się zwykle dwie warstwy lakieru wybranym kolorze.

lakiery do paznokci Polecane są szczególnie kolorowe lakiery do paznokci Vinyl. Zawierają one włókna winylowe, które sprawiają, że lakier jest elastyczny, trwały, a także ma intensywny blask. Lakier dobrze się trzyma, nie tworzy zacieków podczas malowania, a po wyschnięciu nie będzie odpryskiwał. Warto zaznaczyć, że ze względu na wysoką pigmentację często wystarczy nałożenie jednej warstwy lakieru by pokryć cały paznokieć. Takie lakiery utwardzają się same, bez lampy UV. Na lakier można nałożyć także top, czyli zabezpieczający lakier nawierzchniowy. Jest on bezbarwny, ma sprawić, by lakier nie odpryskiwał. Na koniec warto zastosować oliwkę do skórek. Sprawi ona, że skóra wokół paznokci będzie gładka i dobrze odżywiona, dzięki czemu dłonie będą się lepiej prezentowały.

W trosce o zadbane paznokcie warto też poświęcić nieco czasu tematowi zmywania lakierów. Poleca się tutaj używanie zmywaczy bez dodatku acetonu, za to z takimi substancjami jak nawilżający aloes, czy wzmacniająca keratyna. Warto też od czasu do czasu zastosować odżywkę w celu utwardzenia i wygładzenia powierzchni paznokci, szczególnie jeśli często się je maluje.