• Post author:
  • Post category:Uroda

Mocne, piękne, zadbane włosy są wizytówką każdej kobiety. Większość Pań chce, by były jak najdłuższe, miały intensywny kolor i blask. Niestety, osiągnięcie tego stanu nie jest łatwe. Wiele osób ma włosy cienkie i słabe, boryka się z problemem łupieżu, świądu, czy nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy.

Co zrobić w takim wypadku?

masaż twarzy Jak kompleksowo zadbać o włosy i skalp? Na pewno duże znaczenie ma pielęgnacja skóry głowy. W końcu w skórze znajdują się mieszki włosowe oraz gruczoły łojowe. Kluczową kwestią jest oczywiście dokładne, regularne oczyszczanie włosów z wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki temu staną się one czyste, świeże, a nie strączkujące się i tłuste. Im bardziej przetłuszcza się skalp, tym częściej trzeba go myć ? nawet codziennie. Myć należy włosy w ciepłej, ale nie gorącej wodzie. Zbyt chłodna będzie nieprzyjemna i może uszkodzić włosy, z kolei gorąca pobudzi gruczoły łojowe do działania, przyspieszając tym samym przetłuszczanie się. Jeśli mamy zgrubiałą, łuszczącą się skórę, czy też używamy wielu kosmetyków, do stylizacji to warto zainwestować w peeling skóry głowy. Do wyboru są preparaty mechaniczne ( z granulkami), enzymatyczne oraz kwasowe.

masaż twarz i szyiUsuwają one martwe komórki naskórka, regulują działanie gruczołów łojowych, ułatwiają składnikom aktywnym przenikanie przez skórę. Polecany jest także popularny ajurwedyjski masaż głowy, jak i stosowanie wcierek. Wcierki to płyny na bazie wody lub olejki zawierające zazwyczaj ekstrakty roślinne i witaminy mające wpłynąć na wzrost włosów. W połączeniu z masażem szybciej pobudzają mieszki włosowe do działania. Sam masaż ajurwedyjski wykorzystuje właśnie ziołowe, mocno pachnące olejki wzmacniające cebulki. Jest to masaż wykonywany rękoma, choć w sprzedaży można znaleźć masujące grabki, masażery, czy myjki. Jeśli chodzi o dbanie o włosy na długości to należy po każdym myciu stosować odżywkę lub maskę dedykowaną do naszego rodzaju włosów i ich porowatości, jak również zabezpieczać końcówki ? do tego służą olejki lub serum silikonowe. Włósy powinno się czesać przynajmniej raz dziennie, delikatnie, tak by nie szarpać pasm i ich nie wyrywać. Najlepsze są szczotki wiosłowe, które dobrze rozczesują włosy, ale ich nie ciągną.

Żeby mieć piękne i zdrowe włosy to trzeba się trochę napracować. Należy przede wszystkim zadbać o skórę głowy poprzez jej masaż, oczyszczanie i stosowanie peelingów. Jeśli chodzi o same włosy, to kluczowe jest ich zabezpieczanie i odżywianie, jak i delikatne rozczesywanie odpowiednią szczotką.