• Post author:
  • Post category:Zdrowie

COVID-19 w początkowej fazie został uznany za chorobę, która znacząco wpływa na układ oddechowy. W wielu przypadkach niezbędna okazuje się hospitalizacja i wentylacja chorego za pomocą respiratora. Koronawirus jest zakaźny i możemy się nim zarazić poprzez drogę kropelkową.

Rehabilitacja po przejściu choroby

rehabilitacja po covid Z jakimi powikłaniami po przejściu choroby możemy się spotkać? Niestety rekonwalescencja w niektórych ciężkich przypadkach odbytej choroby covid może być czasochłonna. Trwająca wiele miesięcy pandemia koronawirusa stała się już codziennością, nie ma chyba osoby, która by tego nie przeszła. Jednak wielu ludzi wciąż zmaga się z jej skutkami. Mogą one utrzymywać się przez okres nawet paru miesięcy. Powikłania po chorobie COVID-19 pojawiają się nie tylko u osób starszych, ale u dorosłych i dzieci także ? i choć te ostatnie przechodzą łagodnie, to jednak niektóre z dzieci również mają poważne powikłania. Zespół pocovidowy obejmuje różne objawy, a pierwszym z nich jest ? czucie ciągłego zmęczenia i częste bóle głowy przypominające migrenę. Objawy te mogą się nasilić po wysiłku fizycznym lub pracy umysłowej. Może to dotknąć zarówno osoby ciężko przechodzące zakażenie koronawirusem, jak i te chore niemal bezobjawowo.

rehabilitacja po covid Kolejnym z powikłań są problemy sercowo-naczyniowe. W dużej mierze odnotowuje się przypadki ostrego zapalenia mięśnia sercowego. Problemy kardiologiczne dotyczą nawet dzieci. Groźne dla zdrowia są również powikłania zakrzepowo-zatorowe. Koronawirus uszkadza naczynia krwionośne, tym samym powodując wzrost krzepliwości krwi. W konsekwencji może to doprowadzić do zakrzepicy, która jest śmiertelna. Powikłaniami występującymi po przebytej chorobie COVID-19 to również problemy ze strony układu neurologicznego. Powodują majaczenia, splatania ? nietypowe odczucia zewnętrzne skórne w postaci mrowienia, kłucia, pieczenia, drętwienia. Natomiast wewnętrzne to silne bóle głowy oraz problemy z koncentracją. Powikłania po koronawirusie dotyczą w dużej mierze układu oddechowego. Chodzi przede wszystkim o tych pacjentów, u których przebieg choroby był stosunkowo ciężki i wiązał się z ostrą niewydolnością oddechową. Sporo lekarzy po ?ozdrowieniu? poleca terapię tlenową ? zalecana rehabilitacja po covid w inowrocławiu pomoże szybciej wrócić do sprawności i złagodzi objawy przebytej choroby. Trzeba to robić w konsultacji z lekarzem, ale to jeden z niewielu bardzo naturalnych, nieinwazyjnych sposobów.

Zakażenie koronawirusem może przebiegać łagodnie i bezobjawowo, wszystko zależy od organizmu danego człowieka i jak dobrą ma odporność. Może też przebiegać groźnie, powodując sporo powikłań po chorobie. By sprawniej i bezinwazyjnie poprawić dotlenienie organizmu pacjenta, lekarze starają się polecać terapię tlenową.