Podczas wykonywania różnego rodzaju zabiegów medycznych, bardzo ważne jest zapewnianie danemu pacjentowi odpowiedniego bezpieczeństwa. Bardzo często, biorąc pod uwagę dużą siłę osoby chorej, konieczne jest jej czasowe unieruchomienie. W tym celu, wykorzystywane są zazwyczaj specjalne pasy, które z jednej strony muszą być odporne na rozdarciem z drugiej strony nie powodować uszkodzenia skóry.

Po co stosować pasy do unieruchamiania

wytrzymałeZazwyczaj takie pasy są konieczne do czasowego stosowania w przypadku tych pacjentów, którzy wykazują tendencję do samookaleczenia, problemów psychicznych, czy też neurologicznych. Stosowanie takich właśnie pasów, jest często konieczne w przypadku osób chorych na epilepsje. Aby jednak stosowanie takich pasów było bezpieczne w praktyce, bardzo ważne jest, by spełniały one pewne, ściśle określone parametry oraz cechy. Przede wszystkim więc bardzo istotne jest, by wytrzymałe pasy unieruchamiające pacjenta były wykonane z mocnego, odpornego na rozdarcie pod wpływem znacznej siły materiału. Biorąc to pod uwagę, najczęściej wykorzystywane są w tych celach pasy, które zostały wykonane z poliestru. Jest to materiał wykazujący bardzo duży poziom odporności na strzępienie, czy też przerwanie.

pasy unieruchamiające pacjentaWarto pamiętać także o tym, aby dopasować odpowiedni typ takich pasów, do części ciała osoby chorej, która ma zostać aktualnie unieruchomiona. Warianty pasów, mogą się różnić na przykład stopniem elastyczności materiału, jego grubością, czy też dodatkowym wzmocnieniem. W niektórych przypadkach kluczowe jest również zabezpieczenie się przed wyswobodzeniem pacjenta przez osoby do tego niepowołane. Służą do tego specjalne zamknięcia na klucz magnetyczny, zastosowane w takich pasach. Niezmiernie istotne jest również to, aby takie pasy stosować tylko takich momentach, gdy jest to naprawdę konieczne. W innym przypadku, niezależnie od materiału wykonania takich właśnie pasów, może dochodzić do powstawania nieprzyjemnych oraz innych mikrouszkodzeń, na skórze danego pacjenta. Praca pielęgniarki, czy też lekarza, zawsze jest związana z narażeniem na pewne niebezpieczeństwo, również ze strony pacjentów.

Dlatego też tak ważne jest, by takiemu zagrożeniu przeciwdziałać, stosując, w razie potrzeby, odpowiednie akcesoria zabezpieczające. Ich przykładem mogą być z całą pewnością socjalne pasy, służące do unieruchomienia pewnych części ciała pacjenta. Pasy takie, spełniać muszą spełniać szereg bardzo ważnych cech, biorąc pod uwagę w szczególności jakość ich wykonania. Jest to bardzo ważne, by ich użycie, nie spowodowało dyskomfortu danego pacjenta.

Więcej na: https://master-clean.pl/