Wybierając obuwie na chłodniejszą porę roku, należy przede wszystkim uwzględnić aspekty praktyczne. Do najważniejszych cech zimowych butów zaliczyć można między innymi: wodoszczelność i wiatroszczelność, antypoślizgowość i odpowiednią ochronę termiczną. W trudnych warunkach ważna jest także przyczepność obuwia do podłoża i jego właściwa amortyzacja.

Ciepłe botki na zimę

 botki kozaki skórzaneNiezależnie jednak od tego, jaka aura panuje na zewnątrz, równie ważną kwestią przy wyborze odpowiedniego modelu butów będą także walory wizualne, które doceniają zwłaszcza miłośniczki modnych stylizacji. Wybierając idealne buty zimowe, warto przede wszystkim wykonać dobry research. Z modnymi propozycjami obuwia wychodzą co sezon polscy i zagraniczni producenci. Każda marka oferuje klientom obecnie zarówno najnowsze trendy, jak i rozwiązania bardziej klasyczne, na których zależy osobom praktycznym. Nie bez znaczenia jest także typ przeznaczenia obuwia, które zamierza się kupić. Do najbardziej uniwersalnych butów na zimę zaliczyć można z pewnością ocieplane botki kozaki skórzane, które posiadają elegancki wygląd i zapewniają maksymalny komfort noszenia nawet w skrajnie niskich temperaturach. Skóra jest materiałem naturalnym, który wyróżnia się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

 botki kozaki skórzaneDzięki temu buty nie wymagają napraw przez wiele lat. Do wyboru jest wariant skórzany zamszowy – miękki w dotyku i efektowny, choć nie tak łatwy w pielęgnacji jak np. skóra licowa, która nie przysparza żadnych problemów w czyszczeniu. Jej miękka odmiana bywa bardzo wygodna – zwłaszcza przy modelach za kostkę, takich jak modne kozaki czy trapery. Ciepło stopom zapewni z kolei odpowiednia izolacja termiczna, na którą warto zwrócić szczególną uwagę przy wyjeździe w góry lub intensywnym uprawianiu sportów zimowych. Zawsze można w tej kwestii postawić również na dodatkowe ocieplenie w postaci wkładki. Obuwie wykonane z gładkiej skóry licowej jest również odporne na błoto i śnieg, dzięki czemu nawet przy największych roztopach buty będzie można w łatwy sposób oczyścić, aby zachowały nienaganny wygląd. Najnowsze modele obuwia skórzanego można co sezon znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Są one tak ważnym elementem zimowego outfitu, że na pewno nie zabraknie ich w sezonie.

Wybierając buty ze skóry na zimę, warto także zwrócić uwagę na to, by były nieco większe niż standardowe, ponieważ w wielu przypadkach posiadają one grubą warstwę ociepleniową, która w zbyt małym rozmiarze może stwarzać uczucie sztywności. Jest to ważne również z innego powodu – do butów zimowych często wkładana jest także dodatkowa izolacja termiczna w postaci praktycznej wkładki.