Jędrne i szczupłe ciało wygląda bardzo atrakcyjnie, jednak jest trudne do uzyskania. Często sama zdrowa dieta nie wystarcza. Pojawia się skórna pomarańczowa czy cellulit, tzw. boczki (czyli tłuszczyk zlokalizowany na biodrach), czy inne nieprzyjemne rzeczy.

W jaki sposób można im zapobiegać i jak je usunąć, jeśli już powstaną?

skuteczna endermologia w białymstokuJest wiele skutecznych metod, zależnych od tego jaki jest stopień nasilenia problemu. Na pewno warto zainwestować w dobry balsam do ciała, najlepiej o działaniu ujędrniającym. Dobrze nawilżona skóra będzie gładka, bardziej elastyczna, nie będzie szorstka. W mleczkach, balsamach, czy maskach do ciała należy szukać naturalnych maseł i olejków, ekstraktów roślinnych, a także witamin np. witaminy E, zwaną witaminą młodości. Balsam żeby zadziałał powinien być stosowany przynajmniej raz dziennie, po każdej kąpieli. Po miesiącu powinniśmy już móc zobaczyć zwiększenie napięcia skóry i poprawę kolorytu. Olejki do ciała świetnie się też sprawdzą przy masażu chińską bańką. To rodzaj masażu mającego na celu ujędrnienie skóry i pozbycie się cellulitu. Czasem bywa bolesny i nieprzyjemny, ale daje dobre efekty. Olejek ułatwi przesuwanie samej bańki, co usprawnia wykonanie masażu.

endermologia białystokDruga ważna sprawa to ćwiczenia. Regularne treningi wzmacniają mięśnie, wysmuklają sylwetkę, a także ujędrniają całe ciało. Ponadto pozwalają pozbyć się nadwagi, poprawić koordynację, kondycję, po prostu lepiej się czuć. Aktywny tryb życia zawsze będzie lepszy od tego siedzącego. Warto wykonywać trening przynajmniej trzy razy w tygodniu by móc się cieszyć świetnymi rezultatami. Trzecia sprawa to skuteczna endermologia w Białymstoku. Czasem po prostu ćwiczenia i kosmetyki nie działają, szczególnie jeśli problem jest nasilony. Wtedy z pomocą przychodzą profesjonalne zabiegi gabinetowe. Endermologia to masaż podciśnieniowy. Specjalną głowicę przesuwa się po zmienionych miejscach i aktywuje tkanki podskórne do działania. W ten sposób szybciej schudniemy, cellulit zostanie usunięty, a dodatkowo skóra będzie bardziej zwarta (z wiekiem traci jędrność). Taki zabieg jest całkowicie bezbolesny, po jego zakończeniu można od razu wracać do codziennych obowiązków.

Efekty widać od razu, choć czasem dla pełnego zadowolenia trzeba wykonać serię zabiegów. Dobrze dobrany nawilżający balsam, regularne trening i na siłowni oraz korzystanie ze specjalistycznych zabiegów modelujących przyniesie spodziewane rezultaty, w postaci zadbanej, zgranej sylwetki bez skórki pomarańczowej. Warto zatem o nie zadbać.