• Post author:
  • Post category:Uroda

Obecnie gabinety kosmetyczne oferują nie tylko standardowe zabiegi, takie jak manicure, peelingi kwasowe, czy masaż, ale także zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Wiele z nich można stosować na twarz i na ciało i pomagają one na zupełnie różne rzeczy, takie jak blizny i cellulit. Warto jest się im przyjrzeć bliżej, bo są to zabiegi nowoczesne i bardzo skuteczne, a przy tym całkowicie bezbolesne, a nawet przyjemne.

Karboksyterapia bezpieczna dla organizmu

karboksyterapiaJednym z takim zabiegów jest niewątpliwie karboksyterapia. Jest to zabieg, w którym wykorzystywany jedt dwutlenek węgla, czyli naturalny i bezpieczny dla organizmu gaz. Wtłacza się go pod skórę poprzez nakłucia płytsze lub głębsze, zależnie od rodzaju problemu jaki zabieg ma zniwelować. Kosmetyczka dobierze odpowiedni rodzaj igły lub specjalnego pistoletu, ilość gazu, czy jego ciśnienie. Najlepiej jest zaczynać od małego stężenia i stopniowo go zwiększać, tak by obserwować efekty. Na co zadziała karboksyterapia? Na pewno dobrze poradzi sobie z cellulitem. Gaz rozluźnia zwłóknienia i usprawnia przepływ krwi, przez co pomarańczowa skórka zostanie zlikwidowana. Zabieg można wykonywać zarówno wtedy kiedy cellulit jest w początkowym, jak i zaawansowanym stadium (co zwykle jest bardzo problematyczne i długo trwa). Karboksyterapia sprawdzi się także w przypadku rozstępów oraz blizn. Dwutlenek węgla pobudza syntezę kolagenu, rozluźnia tkankę i wygładza skórę.

karboksyterapiaPrzez to blizny i rozstępy stają się gładsze, mniej widoczne. Synteza kolagenu jest także ważna w przypadku twarzy. Z wiekiem skóra traci swoją elastyczność i jędrność, pojawiają się zmarszczki, zmienia się owal twarzy. Wiele osób narzeka także na problem cieni i worków pod oczami, jak również opadających powiek. I tu karbokryterapia się sprawdzi. Zabieg ten można wykonywać także w przypadku chęci modelowania sylwetki, pozbycia się problemu łysienia (pobudzenie cebulek do wzrostu), czy w przypadku pękających naczynek. Zabieg jest także bezpieczny. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać lekkie pieczenie czy mieć delikatną opuchliznę w miejscu podania gazu, ale szybko te dolegliwości znikają. Sam zabieg jest bezbolesny. Z zabiegu karboksyterapii może skorzystać niemal każdy.

Wyjątkiem są kobiety ciężarne, osoby z chorobami krwi, nowotwory, czy epilepsja. W zależności od rodzaju problemu zabieg powinno się powtórzyć od jednego razu (poprawa jędrności skóry twarzy) nawet do ośmiu razy (zaawansowany cellulit). Warto zatem nie zwlekać tylko jak najszybciej skorzystać z pomocy kosmetyczki.