• Post author:
  • Post category:Zdrowie

Istnieje wiele kobiecych przypadłości wymagających zastosowania profesjonalnych leczniczych akcesoriów, które mogą łagodzić, a nawet eliminować większość towarzyszących schorzeniom objawów. Jeśli problemem jest nieprawidłowe ułożenie lub wypadanie narządów rodnych, a ciąża jest zagrożona, wtedy ginekolog z pewnością zaproponuje założenie odpowiedniego pessara.

Sterylny pessar kostkowy

pessar kostkowy Stosuje się go również w przypadku chorób układu moczowego, takich jak np. wysiłkowe lub statyczne nietrzymanie moczu. Są to przypadki, w których tego typu akcesorium znacznie poprawia komfort życia każdej kobiety. Schorzenia, takie jak np. w zaburzenia miednicy mniejszej, obniżenia lub wypadanie pochwy i macicy wymagają specjalistycznego leczenia i stosowania skutecznych akcesoriów ginekologicznych. Obecnie medycyna zna wiele metod, które potrafią szybko i bezboleśnie wyeliminować skutki problemu. W przypadku chorób urologicznych i ginekologicznych stosuje się profesjonalny pessar kostkowy w niskiej cenie, który zapewnia maksymalną wygodę noszącej go kobiecie. Jest to tani i skuteczny sposób na to, by zaradzić wypadaniu narządów, nietrzymaniu moczu lub ryzyku przedwczesnego porodu. Zaburzenia macicy różnego typu są z powodzeniem leczone przez każdego ginekologa, który może zlecić pessar refundowany lub taki, za który trzeba zapłacić. Jednak w każdym przypadku ceny tego produktu nie są wygórowane.

pessar kostkowy W wielu sytuacjach są także dofinansowywane. Tworzy się je z medycznego silikonu, który dzięki specjalnej budowie profilowanych ścianek pozwala na uzyskanie efektu podciśnienia, co zapewnia wygodne ułożenie pessara w pochwie. Częstym powodem, dla którego zaleca się noszenia krążka ginekologicznego jest również powstawanie zrostów i zwężeń pochwy. Zaaplikowanie go pozwala w łatwy i bezbolesny sposób je rozluźnić. Stosuje się go także w przygotowaniach kobiety do operacji eliminujących wypadanie pochwy i macicy oraz do diagnostyki urologicznej. Często zdarza się, że przy podjęciu terapii pessarem lekarz proponuje także kobiecie terapię hormonalną, która wyraźnie poprawia ukrwienie tkanek i przyczynia się do lepszej efektywności stosowania krążka. Współczesne pessary typu kostkowego nie wymagają w większości przypadków zakładania w gabinecie.

Są to produkty całkowicie sterylne, posiadające właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, a ich założenie nie nastręcza żadnych problemów, więc mogą być z powodzeniem zakładane przez kobiety zgodnie z instrukcją w warunkach domowych. W większości przypadków stosowanie pessarów wiąże się jednak z koniecznością odbywania wizyt kontrolnych u lekarza prowadzącego, ponieważ mimo wszystko jest to dla organizmu ciało obce.