Wiele osób ma obecnie mniej lub bardziej poważne problemy, z ułożeniem prawidłowych relacji w życiu prywatnym oraz rodzinnym. Główną przyczyną takich problemów, mogą być nierozwiązane sytuacje, wpływające na istotny system, jakim jest rodzina. W takiej sytuacji konieczne jest uzdrowienie takiego systemu, w czym mogą pomóc sesje terapeutyczne.

Dlaczego warto skorzystać z ustawień Hellingera?

ustawienia hellingeraOczywiście, w tym celu konieczne jest odbycie odpowiedniej terapii, która będzie ukierunkowana właśnie na uzdrowienie relacji w systemie rodzinnym. Taką teorią są hellingerowskie ustawienia, które to są obecnie coraz bardziej popularne. Wynika to z faktu, że taka forma terapii może być zastosowana w przypadku występowania wielu problemów w życiu społecznym, zawodowym, oraz rodzinnym. Terapia taka okazuje się być w pełni skuteczna, w przypadku osób, mających trudności w relacji partnerskich. W takim przypadku ustawienie Hellingera może pomóc w znalezieniu nierozwiązanych zdarzeń z przeszłości, z których pacjent może nie zdawać sobie sprawy, a które mogą mieć znaczny wpływ na jego życie osobiste. Ustawienia hellingerowskie okazują się być także niezwykle skuteczne w rozwiązywaniu spraw, mających swoje podłoże jeszcze w dzieciństwie. Ich przykładem mogą być wzorce, które zostały zaczerpnięte z zachowań rodziców pacjenta, a które mogą się teraz odbijać na jego aktualnej sytuacji osobistej.

ustawienia hellingerowskieDzięki terapii Hellingera, pacjent może zdać sobie sprawę z trapiących go problemów, oraz z aspektów jego osobowości, które mogą pozwolić mu na stanie się zdolnym w pełni do założenia własnej rodziny. Relacje rodzinne oraz związane z nimi sprawy, okazują się być tymi, które oddziałują najbardziej na dorosłe życie pacjentów. Często okazuje się, że problemy z dzieckiem tak naprawdę są spowodowane zachowaniem pacjenta, które swoje dziecko podświadomie traktuje jako partnera. Dzięki uczestnictwu w ustawieniach hellingerowskich, może on sobie zdać z tego sprawę co pozwoli mu na właściwe ustawienie, czyli uzdrowienie rodzinnych relacji. Jak więc widać, taka forma terapii może się okazać niezwykle skuteczna w wielu różnych dziedzinach życia pacjenta. Musi być ona jednak przeprowadzona zawsze przez doświadczonego specjalistę.

W obecnym czasie coraz większa liczba osób, decyduje się na uczestnictwo w sesjach terapeutycznych. Może to pomóc osobom, które borykają się z szeregiem różnego rodzaju problemów. Aby tak jednak było, kluczowe jest dobranie formy terapii, do problemu, z którym boryka się pacjent. W przypadku tych, którzy mają problemy z relacjami rodzinnymi, pomocne mogą się okazać terapie systemowe.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na www.ustawieniasystemowe.com.pl!