Bardzo pozytywnie odebranym przez społeczeństwo trendem w modzie jest tworzenie kolekcji ubrań dla osób puszystych. To rewolucyjne podejście można zaobserwować nie tylko jeśli chodzi o sukienki, spodnie i bluzki, ale również stroje kąpielowe czy bieliznę. W przypadku kostiumów na plażę może wydawać się, że niewiele można zrobić, aby doskonale prezentowały się one nie tylko na kobietach noszących rozmiar S czy M.

Stroje z topem lub koszulką

stroje kąpielowe Producenci ubrań starają się przełamać ten stereotyp i wprowadzają na rynek bardzo stylowe i eleganckie stroje kąpielowe dla pań z nieco pełniejszą figurą. Oprócz klasycznego bikini, które jest rzadko wybierane przez puszyste osoby, w sklepach znaleźć można szereg innych, bardzo kobiecych propozycji. Jedną z nich są stroje kąpielowe w dużych rozmiarach z topem lub koszulką. Zamiana skąpego biustonosza na nieco bardziej zabudowaną bluzkę sprawia, że wiele kobiet czuje się w nich o wiele bardziej komfortowo. Tkanina zasłania bowiem zbędne kilogramy czy niedoskonałości pojawiające się na brzuchu w trakcie ciąży. Tym paniom, dla których niewystarczające jest zasłonięcie brzucha, polecane są stroje plażowe z szortami czy getrami. Takie modele są nie tylko estetyczne, ale również bardzo praktyczne. Można w nich biegać, grać w piłkę, pływać czy bawić się z dziećmi bez obaw o nadmierne odsłonięcie ciała.

stroje kąpielowe Oprócz wielu krojów producenci oferują stroje zróżnicowane pod kątem estetycznym. W każdym sezonie bardzo modne są kostiumy z motywami kwiatowymi z delikatnie wyciętym dekoltem. W przypadku strojów w dużych rozmiarach popularnie wykorzystywane są delikatne marszczenia, które pojawiają się na brzuchu. Taki zabieg sprawia, że wiele kobiet czuje się znacznie bardziej kobieco i elegancko niż w przypadku odsłaniania większej części ciała. Modne są nie tylko wielokolorowe kostiumy. Uwagę klientek przyciągają również stroje plażowe w bardziej wyraźnych barwach. W propozycjach znajdziemy wiele pastelowych kolorów, które podkreślą urodę niejednej kobiety. Stroje kąpielowe dostępne w dużych rozmiarach niczym nie przypominają tych, które były dostępne w sklepach jeszcze kilkanaście lat temu.

Zamiast nieestetycznych sznurków, luźnych tkanin i brzydkich krojów w sklepach znajdziemy przede wszystkim stylowe i kobiece kostiumy. Projektanci tworzą kolekcje, których zadaniem jest podkreślenie atutów kobiecej sylwetki oraz umożliwienie ukrycia defektów w sposób bardzo dyskretny i estetyczny. Właśnie to sprawia, że wiele pań czuje się na plaży pięknie i stylowo, a nawet zapomina o swoich codziennych kompleksach.