Według statystyk, ok. 30% Polaków nie toleruje laktozy. Ta przykra dolegliwość bardzo często utrudnia codzienne funkcjonowanie i zmusza do odmawiania sobie wielu przyjemności. Osoby z hipolaktazją, które rozpoczynają aktywny tryb życia, często zniechęcają się tym, że najlepszym źródłem białka są produkty mleczne. Na szczęście, rynek odżywek przestaje wykluczać osoby z nietolerancją laktozy.

Napój bez laktozy

herbalife formuła 1 Hipolaktazja to niedobór laktazy ? enzymu odpowiadającego za trawienie laktozy, czyli cukru naturalnie występującego w produktach mlecznych. Wypicie mleka (nie tylko krowiego, tylko otrzymywanego z jakiegokolwiek ssaka) lub zjedzenie jogurtu kończy się zazwyczaj biegunkami, silnym bólem brzucha, odbijaniem się i zgagą. Jedynym sposobem na załagodzenie hipoikatazji jest przejście na dietę wykluczającą produkty mleczne i zastąpienie ich roślinnymi zamiennikami. Mleka pozyskiwane z migdałów lub ryżu nie mają jednak tylu białek, co standardowe, pozyskiwane od ssaków. Krowie mleko dzięki swojej wysokiej zawartości białek znajduje zastosowanie w dietach odchudzających, znajduje się także w składach wielu koktajli białkowych. Przez to osoby cierpiące na hipolaktazję często rezygnują ze zdrowego trybu życia. Na rynku dostępnych jest jednak wiele odżywek białkowych, które nie zawierają laktozy.

herbalife formuła 1 Tego typu produkty, jak np. koktajle Herbalife Formuła 1 Bez Laktozy, bazują na białkach pozyskiwanych z soi. Soja jest w pełni naturalnym źródłem białka, które jest w pełni pozbawione cukru mlecznego. Jednocześnie uzupełnia dietę odchudzającą, której zadaniem jest wzmacnianie mięśni tak, aby mogły one wytrzymać intensywne ćwiczenia. Koktajle białkowe bez laktozy są także wzbogacane w wiele witamin, takich jak witamina A, D, B12. Zawierają również minerały ? między innymi cynk i selen ? które wspomagają przemianę materii. Koktajle białkowe bez laktozy świetnie komplementują smak popularnych napojów roślinnych. Mogą całkowicie odmienić specyficzny posmak mleka sojowego, migdałowego, kokosowego lub owsianego. Koktajl białkowy to świetny sposób na zastąpienie posiłku w formie stałej ? nadaje się więc idealnie jako szybkie śniadanie, które wystarczy rozrobić z ulubionym mlekiem i przelać do wygodnej butelki.

Koktajle bez laktozy umożliwiają osobom z hipolaktazją prowadzenie zdrowego stylu życia. Dzięki nim, nie muszą faszerować się białkowymi batonikami lub gotowanym kurczakiem, aby zapewnić sobie jego odpowiednią ilość w diecie. Wystarczy wybrać swój ulubiony smak, aby cieszyć się zdrowszym życiem bez dodatkowych kilogramów.