Wiele pań oczekujących dnia porodu bardzo ochoczo zabierają się za kompletowanie najważniejszych artykułów, które przydadzą się w pierwszych dniach dziecka na świecie. Oczekiwanie na rozwiązanie to nie tylko stres, ale także wiele innych pozytywnych emocji związanych z rozpoczęciem nowego etapu w życiu. 

Koszula idealna do karmienia piersią

koszula do karmienia idealnaWśród zawirowań i wielu mądrych rad, żadna kobieta nie powinna zapomnieć o sobie i zadbać o strój dla siebie. By na korytarzu szpitalnym i wśród innych ciężarnych nie czuć się źle, dobrze jest dobrać odpowiedni strój. Jest to nieuniknione szczególnie wtedy, gdy oczekuje się przyjścia na świat dziecka i do tego momentu pozostało jedynie kilka godzin lub minut. Najlepszym, bo najwygodniejszych i najdostępniejszym strojem jest idealna bawełniana koszula do karmienia oraz szlafrok z zamykanymi klapami. Tak jak kobiety są różne, tak odmienne bywają także stroje nocne i przeznaczone dla ciężarnych. Dzięki różnorodności modeli koszul każda z pań jest w stanie wybrać model dopasowany do niej. Wielu ekspertów radzi, w jaki sposób wybrać najlepszą i najodpowiedniejszą dla siebie koszulę. Z pewnością warto kupić taki rodzaj garderoby, gdyż zapewnia komforty psychiczny. Dzięki odpinanej górze kobieta może swobodnie podać pierś dziecku i karmienie nie jest dla niej utrapieniem. W zwykłych koszulach nie ma takiej możliwości, a odpinanie ramiączka, które spowoduje, że cała koszula opadnie lub podwijanie jej od dołu, to niezbyt dobre wyjście.

idealna bawełniana koszulaNa dłuższą metę staje się męczące i bardzo kłopotliwe. Dobrze jest także pamiętać o utrzymywaniu kontaktu wzrokowego z dzieckiem. Jest to bardzo ważne ze względu na charakter rozwojowy u dziecka. Opadająca koszula, która nie jest przystosowana do karmienia dziecka, może poważne zaszkodzić w trakcie pierwszych dni chwil z dzieckiem. Nie warto także sięgać po spodnie po porodzie, by będą one uciskały krocze. Kobieta musi czuć swobodę, a brak dostępu powietrza do miejsc intymnych, które są po wydaniu dziecka na świat bardzo obolałe, to zły pomysł. Nie trzeba sugerować się zasłyszanymi cenami koszul, by stwierdzić, że są one zbyt drogie. Jak się okazuje, zarówno sklepy internetowe, jak i stacjonarne, w których sprzedawane są koszule z bawełny dla kobiet po porodzie, nie muszą być wcale drogie, a każda z pań znajdzie odpowiedni model dla siebie.

Ostateczna decyzja o tym, co będzie nosiła kobieta tuż przed, w trakcie i po porodzie, należy do ciężarnej. Z pewnością warto zasugerować zakup idealnej bawełnianej koszuli, która pomoże podczas karmienia oraz pozwoli czuć się swobodnie i lekko. Dobrze jest zasugerować zakup jednej z dostępnych w sklepach koszul lub nawet sprezentować ją przyszłej mamie.