Nie da się ukryć, że moda damska jest zdecydowanie bardziej różnorodna niż moda męska. W sklepach dział dla Panów ma niewielki rozmiar i zwykle są tam proste ubrania w kolorze czarnym, brązowym, czy granatowym. Często zatem mężczyźnie trudno znaleźć coś odpowiedniego do ubrania, co w stu procentach pasowałoby do jego sylwetki, stylu, jak i było po prostu wygodne.

Ubrania dla każdego faceta

kurtka męskaTo między innymi proste jeansy, zapinane koszule z kołnierzykiem i mankietami, jak również bluza dresowa z kapturem. Co jednak wybrać na okres jesienny i zimowy, kiedy dni są chłodne i łatwo się marznie? Panowie zwykle są bardziej odporni na działanie niskich temperatur i nie muszą nosić puchowych płaszczy jak panie. Dobrym rozwiązaniem będzie tu na pewno ciepła kurtka polowa z podpinką. Sama kurtka jest dosyć lekka i cienka, ale skutecznie chroni przed wiatrem. Można ją narzucić na koszulę, czy cieńszą bluzę, a na pewno nic nie będzie wystawać. Kurtka jest krótka, sięga do bioder, ma długie rękawy oraz krótki kołnierzyk, który w razie czego można postawić do góry, jakby mocniej wiało. Podpinka często wykonana jest z polaru, lub innego dobrze izolującego materiału. Polar jest także lekki, a nawet cienka warstwa daje dużo ciepła.

ciepła kurtka polowa z podpinkąW cieplejsze dni podpinkę można zdjąć, a w chłodne zakładać ? dzięki temu kurtka polowa może być noszona przez cały rok. Jakie jej zalety na pewno spodobają się panom? Kurtki tego typu posiadają liczne kieszenie, zarówno po bokach, jak i z przodu np. na wysokości piersi. Może mieć też kieszonki wewnątrz, idealne na dokumenty. Panowie rzadko noszą jakiekolwiek torby czy saszetki, a dzięki kieszeniom mogą mieć przy sobie telefon, klucze, portfel i inne drobiazgi zawsze pod ręką. Kieszenie zwykle są zapinane na zatrzask, zamek, czasem na rzepy ? dzięki temu nic z nich nie wypadnie. Sama kurtka polowa zapinana jest na zamek błyskawiczny, co jest wygodniejsze niż zapięcie na guziki. Warto wspomnieć o kolorystyce. Tradycyjna kurtka polowa ma wzór maskujący moro, czyli barwy zielone i brązowe w nieregularne plamy. Pozwala to wtopić się w leśne i górskie otoczenie. Obecnie jednak robi się kurtki polowe także jednobarwne np. czarne czy granatowe.

Reasumując, kurtka polowa z dodatkową podpinką to idealna opcja dla każdego faceta. Kurtka jest lekka, zapewnia komfort cieplny, a liczne kieszenie sprawiają, że nie trzeba brać ze sobą saszetki lub torby na drobiazgi. Dodatkowo uniwersalne męskie kolory sprawdzą się w każdej stylizacji.