Podczas wybierania odpowiedniej dla siebie sukienki wiele kobiet przede wszystkim zwraca uwagę na fason sukienki, jej kolor, czy długość. Jedne panie wolą sukienki luźne, inne obcisłe. Kolor powinien być twarzowy, a długość odpowiednia do okazji ? na wielką uroczystość założy się dłuższą sukienkę niż na wakacyjną imprezę.

Modna sukienka letnia

letnia sukienka bez ramiączekWarto jednak przyjrzeć się także jeszcze jednej kwestii. Do wyboru są sukienki na ramiączkach (z jednym lub dwoma), z rękawami (krótkimi i długimi), wiązane na szyi, a także bez ramiączek. Które z nich wybrać? Jakie są ich wady i zalety? Zwykle latem celuje się w sukienki na ramiączkach. Wąsko rozstawione ramiączka będą optycznie zwężać linię ramion, a te rozstawione szeroko ? przeciwnie. Ramiączka są bardzo uniwersalne. Wykonuje się je nie tylko z tkaniny, ale tez ze wstążeczek czy sznurków. Takie sukienki są bardzo dziewczęce i bajkowe. Wąskie ramiączka podkreślą szczupłą sylwetkę, szczególnie w połączeniu z odpowiednim dekoltem. Z kolei szerokie ramiączka pozwalają na zamaskowanie dużego biustu. Sukienki z jednym ramiączkiem to sukienki asymetryczne. Taka sukienka zwykle jest gładka (bez wzorów) i obcisła. Sam fason jest na tyle dekoracyjny, że nie potrzeba już żadnych ozdób. To opcja dla pań które wolą mieć prostą kreację i biżuterię, niż dekoracyjną kreację bez błyskotek.

letnia sukienka bez ramiączekPiękna letnia sukienka bez ramiączek będzie odpowiednia dla kobiet, które chcą podkreślić linię ramion oraz biust. Sukienki zwykle są bardziej opięte na linii biustu, dzięki czemu dobrze się trzymają, mimo braku ,,wsparcia? ramiączek. Tego typu kreacje wybierane są przez panie na wieczorne spotkania, czy randki, jednak nie na tańce ? sukienka mimo wszystko może się obsuwać podczas gwałtownych ruchów. Sukienki wiązane na szyi to opcja dla pań o szerokich ramionach, które chcą zamaskować. Taki fason też sprzyja kobietom z małym i średnim biustem. Sukienki te odsłaniają plecy i całe ramiona, zatem uwaga od biustu zostaje odwrócona. Sukienki z krótkim lub długim rękawem to dobra opcja na chłodniejsze dni, kiedy nie chce się ubierać żakietów czy dłuższych sukienek. Obcisłe rękawki mogą podkreślić szczupłe ramiona, a te luźniejsze zakryją tzw. pelikany. Warto zaznaczyć, że sukienki z krótkimi rękawkami często mają kołnierzyki.

Jak widać jest wiele opcji jeśli chodzi o wykończenie sukienki. Zarówno te z ramiączkach i rękawkami jak i bez nich będą dobrą opcją na lato. Wszystko zależy od tego jaki element figury chce się podkreślić, a jaki zamaskować. Z pewnością w sklepach internetowych można znaleźć wiele ciekawych kreacji dla każdej kobiety.