Biżuteria wykonana ze srebra cieszy się wciąż bardzo dużą popularnością wśród osób, które lubią, gdy wysoka jakość produktu idzie w parze z kusząco niską ceną. Nic więc dziwnego w tym, że zarówno stacjonarne salony jubilerskie, jak i coraz prężniej rozwijające się dziś sklepy online, posiadają w swych ofertach rozmaite modele biżuterii, do których produkcji wykorzystuje się dziś przede wszystkim srebro o próbie 925, które zawiera w sobie aż 92,5% czystego srebra.

Kolczyki z ozdobnymi kryształkami

kolczyki srebrneJakie konkretne modele biżuterii cieszą się dziś zdecydowanie największą popularnością wśród pań? Na samym wstępie warto zaznaczyć, że szlachetne srebro posiada również bardzo cenne właściwości. Liczne badania kliniczne dowodzą, że srebro wykorzystywane m.in. do produkcji biżuterii wykazuje właściwości bakteryjne. Czyste srebro może więc łagodzić stany zapalne skóry. Istnieje również stosunkowo niska szansa na to, że biżuteria ta nas uczuli. Nic więc dziwnego w tym, że kobiety bardzo często kupują dziś więc m.in. kolczyki srebrne, które często zdobi się ozdobnymi kryształkami, cyrkoniami czy naturalnymi kamieniami szlachetnymi. Srebrne kolczyki wykorzystuje się dziś również powszechnie podczas przekuwania uszu, ponieważ przyspiesza ono gojenie ran. Sporym zainteresowaniem wśród pań cieszą się obecnie również ozdobne kolczyki wykonane ze srebra oksydowanego.

kolczyki srebrneProces oksydowania polega na pokryciu powierzchni srebra cienką warstwą tlenków, które nie tylko zabezpieczają kruszec, ale również pozwalają uzyskać niezwykle ciekawy efekt postarzenia biżuterii. Tak przyozdobione kolczyki świetnie pasują więc nie tylko do bardziej eleganckich stylizacji, ale również do strojów codziennych. Entuzjastki wyszukanego stylu mogą natomiast zakupić znacznie bardziej stylowe, ażurowe kolczyki srebrne, którym często nadaje się bardzo fantazyjne kształty. Nie należy również zapominać o tym, że na srebrne kolczyki chętnie decydują się dziś również panny młode. Zdaniem większości kobiet ozdoby wykonane ze szlachetnego srebra znacznie lepiej komponują się z białą suknią aniżeli złote dodatki, które często gryzą się ze ślubną kreacją. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że jeśli będziemy odpowiednio pielęgnować naszą biżuterię, to z pewnością posłuży nam ona przez wiele lat.

Wystarczy jedynie regularnie czyścić srebrne kolczyki odpowiednią ścierką, którą zakupimy dziś w większości dobrze zaopatrzonych salonów jubilerskich. Warto również ściągać srebrne ozdoby przed kąpielą, ponieważ srebro narażone na częsty kontakt z wodą może zacząć z czasem czernieć.