Od pewnego momentu, coraz częściej stosowanym urządzeniem do wykonywania różnego rodzaju zabiegów medycyny estetycznej, okazują się być aparaty ultradźwiękowe. Szczególnie często, z takiej właśnie aparatury korzysta się podczas wykonywania zabiegów peelingujących, mających na celu przede wszystkim odnowę tych najgłębszych warstw skóry. Okazują się być one znacznie bezpieczniejsze, jak również bardziej skuteczne, niż wszelkiego rodzaju peelingi chemiczne.

Wszystko o peelingu kawitacyjnym

Zaletą tego rodzaju zabiegów mających na celu odnowę oraz głębokie oczyszczanie skóry, jest przede wszystkim bezbolesność. Jest to spora przewaga tak wykonywanego peelingu, nawet nad najbardziej delikatnym peelingiem chemicznym, które, poprzez zastosowanie drobinek powodujących mechaniczne ścieranie się naskórka, może zawsze prowadzić do podrażnień. Dzięki zastosowaniu fal ultradźwiękowych, które są w stanie wnikać, nawet do tych najgłębszych warstw skóry, peeling taki jest najskuteczniejszym, nieinwazyjnym znanym sposobem na oczyszczenie nawet najgłębszych warstw skóry. Obecnie więc nie powinno dziwić, że tak popularny jest zabieg taki jak dobry peeling kawitacyjny – Bydgoszcz jest tym miastem, gdzie zabieg ten można wykonać w szczególnie atrakcyjnej cenie. W porównaniu do dowolnego peelingu chemicznego, ten kawitacyjny, skutkuje także bardzo widocznym zdezynfekowaniem powierzchni skóry. Dzięki temu właśnie, jest ona zacznie mniej narażona na powstawanie na jej powierzchni stanów zapalnych.

Co więcej, peeling kawitacyjny, nie powoduje również rozgrzewania oraz mechanicznego podrażnienia powierzchni skóry. Zabieg ten może być więc ze spokojem wykonywany nawet przy trądziku, oraz przy skórze naczynkowej, co nie jest rekomendowane w przypadku peelingów chemicznych, oraz enzymatycznych. Peelingi, wykonywane przy użyciu ultradźwięków, powodują również aktywne wspomaganie rożnych metod leczenia trądziku, również tych farmakologicznych oraz z zastosowaniem lasera. Peeling kawitacyjny, pozwala również na aktywne zwalczanie widocznych przebarwień oraz plam pigmentacyjnych, związanych również ze starzeniem skóry. Peelingi, okazują się być jednymi z bardziej skutecznych sposobów, na dogłębne oraz skuteczne oczyszczanie nawet tych najgłębszych warstw skóry. Coraz częściej jednak, rezygnuje się z wykonywania peelingów chemicznych, na rzecz tych wykonywanych na przykład z użyciem ultradźwięków. Takie rodzaje peelingów, pomimo zwiększonego poziomu skuteczności, są znacznie mniej inwazyjne, oraz bardziej łagodne nawet dla najbardziej wrażliwych typów skóry.

Zapraszamy na www.klinikaurodybydgoszcz.pl po więcej informacji.