• Post author:
  • Post category:Zdrowie

Pośród wielu znanych sposobów radzenia sobie z kryzysem w związku wyróżnić można terapie indywidualne oraz grupowe. Dużym zainteresowaniem cieszy się metoda ustawień systemowych, których celem jest pojednanie partnerów lub małżonków. W ten sposób pracować można również nad naprawieniem relacji z innymi członkami rodziny lub współpracownikami. Jest to niezwykle skuteczny sposób na uporanie się z traumami z przeszłości.

Charakterystyka ustawień hellingerowskich

rozmowa z psychologiemDzięki pomocy specjalistów, którzy zajmują się tym zagadnieniem można osiągnąć pozytywne rezultaty w stosunkowo krótkim czasie. Wzięcie odpowiedzialności za swój związek oraz relacje z najbliższymi to najważniejszy etap rozwiązywania problemów rodzinnych. Dojrzała decyzja o wyborze terapii może raz na zawsze rozwiązać kłopoty w komunikacji oraz wyjawić przyczynę niepowodzeń w budowaniu bliskich relacji. Znane i sprawdzone ustawienia hellingerowskie to doskonała metoda na to, by uporać się z kryzysem małżeńskim. Jest to popularna forma socjoterapii, która opiera się na wyrażeniu własnych potrzeb oraz podjęciu głębokiej refleksji nad przyszłością związku. W terapii mogą wziąć udział osoby w różnych wieku uwikłane w konflikt z członkiem rodziny lub społeczności.

 

ustawienia hellingrenowskieJeśli w relacji brakuje porozumienia, a gniew narasta, to najwyższy czas na zwrócenie się o pomoc do specjalisty. Spotkania polegają na wcielanie się w rolę innych osób, by ułatwić uczestnikom przekaz ważnych i głębokich komunikatów. Jest to więc niejako kreowanie sytuacji komunikacyjnych, które mogłyby zajść, gdyby skonfliktowana osoba stała twarzą w twarz z rozmówcą. Obca osoba wciela się w matkę, ojca, partnera lub współpracownika, by wytworzyć neutralną emocjonalnie reakcję dla osoby obciążającej ją winą za swoją traumę. Dzięki temu metoda ta uzyskuje tak wysoką skuteczność wśród skonfliktowanych członków rodzin. Pewne ograniczenia społeczne lub kulturowe nie pozwalają bowiem mówić o swoim żalu wprost. Właśnie dla takich osób ustawienia hellingerowskie będą najlepszą drogą do uleczenia duszy. Terapeuci, którzy posiadają duże doświadczenie w prowadzeniu ustawień systemowych wiedzą, w jaki sposób doprowadzić do pojednania między uczestnikami spotkań.

Jest to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod terapeutycznych, która bazuje zarówno na osiągnięciach nauki, jak i fundamentach wiary chrześcijańskiej. Dzięki swojej uniwersalności jest więc respektowana przez wszystkie grupy społeczne. Warsztaty terapeutyczne, które prowadzą do rozwiązania konfliktów metodą Berta Hellingera cieszą się ogromną popularnością.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z informacjami znajdującymi się na stronie www.dorotakraszewska-ustawienia.com!