• Post author:
  • Post category:Zdrowie

W celu ułatwienia życia niepełnosprawnym i seniorom wielu producentów pojazdów napędzanych elektrycznie lub benzyną stara się udoskonalać swoje produkty. Dziś już nie dziwią elektryczne skutery, które pomagają głównie osobom, które straciły zdolność poruszania kończynami dolnymi w przemieszczaniu się. Dzięki nim osoba dotknięta nieuleczalnych kalectwem może choć trochę się usamodzielnić i odciążyć rodzinę w stałej opiece. Pozwala to również dać choremu odrobinę satysfakcji z samodzielnego poruszania się.

Najnowocześniejszy skuter dla ograniczonych fizycznie

skuter inwalidzki pojazdNajnowszy skuter inwalidzki przypomina elektryczny pojazd, który można spotkać na polu golfowym. Różni się jednak od melexu tym, że wszystkie opcje jazdy są dostępne nie poprzez naciskanie pedałów, lecz przez sterowanie joystickiem. Chcąc jechać do przodu, do tyłu czy skręcić trzeba odpowiednio manewrować gałką. Niektóre modele jej nie mają, ale za to są wyposażone w przyciski ze strzałkami. Skutery trzeba ładować i najnowocześniejsze modele mogą przebyć dystans ponad pięćdziesięciu kilometrów. Jest to dużo odległość jak na jazdę na jednym ładowaniu. Przy rozwijaniu takich prędkości trzeba zadbać, by skuter miał odpowiednie opony. Muszą być na tyle szeroki, żeby nie wywracały osoby siedzącej na niej i nie stwarzały potencjalnego zagrożenia wypadkiem. Oprócz kółek przeciw wywrotnych ważny jest zderzak, który amortyzuje ewentualne zderzenie się z kimś lub czymś.

najnowszy skuter inwalidzkiFotel, na którym siedzi osoba w podeszłym wieku lub niepełnosprawna musi być obracany dla lepszego komfortu użytkowania i dostępu do wielu miejsc. Powinien być też przesuwany do przodu i do tyłu, żeby łatwiej trzymać kierownicę. Do wiele osób bardzo ważne jest, żeby podłokietniki były odchylane. Jest to bardzo zrozumiałe bo gdyby były przymocowane na stałe ciężko, by się wsiadało do skutera. W celu zapewnienie bezpieczeństwa producenci montują przy wózkach elektrycznych lusterka wsteczne, żeby kierowca widział czy ktoś lub coś zbliża się do niego i miał czas na reakcję. Do dodatkowych akcesoriów należy koszyczek wielce pomocny na zakupach i przy przewożeniu osobistych rzeczy.

Dzięki nowoczesnym udogodnieniom nie trzeba się martwić o to, że ktoś, kto w jakimś stopniu nie może poruszać się o własnych siłach jest wyłączony z życia towarzyskiego – może choć przemieszczać się na elektrycznym skuterze spersonalizowanym dla niepełnosprawnych. Wielość funkcji i rozwijanie znacznych prędkości ułatwia samodzielne poruszanie się chociażby po swoim domu. Choć nie przywróci to zdrowia, staje się udogodnieniem dla chcących poruszać się swobodnie po swojej okolicy chorych.