Prawdopodobnie każda kobieta zetknęła się przynajmniej raz z tematyką depilacji laserowej. W końcu idealnie gładka skóra bez włosków to coś bardzo pożądanego przez wszystkie panie. Nie mniej jednak nie wszystkie kobiety są dostatecznie poinformowane w kwestii samego zabiegu, przygotowania do niego, czy zalecanej pielęgnacji po depilacji.

Depilacja laserem nie boli

laserowe usuwanie włosówA jeśli nie będzie się stosować do zaleceń do depilacja zamiast pomóc może tylko zaszkodzić. Przede wszystkim przed depilacją nie można się opalać, przyjmować niektórych leków (które uwrażliwiają skórę na działanie promieni słonecznych), czy stosować chemicznych i mechanicznych peelingów. Inaczej zamiast spodziewanej gładkiej skóry dostaniemy tylko poparzenia skóry, silnego podrażnienia, czy trudnych do usunięcia przebarwień skórnych. Dodatkowo na ciemnej, opalonej skórze (także w przypadku opalenizny z solarium czy przy stałym stosowaniu samoopalacza) depilacja nie będzie skuteczna. Najłatwiej i najszybciej usuwa się włoski ciemnej z jasnej skóry. W przypadku chorób skóry o charakterze przewlekłym, jak również w przypadku zakażeń bakteryjnych, grzybicznych lub uczuleń powinno się zaniechać depilacji. Tutaj nie tylko depilacja nie będzie skuteczna, czy dojdzie do podrażnień, ale choroba może się bardziej rozwinąć i przenieść na inne partie ciała.

laserowe usuwanie włosówPo wyleczeniu się można wrócić do sesji depilacyjnych. Samo szybkie laserowe usuwanie włosów we Wrocławiu nie jest określane jako bolesne. Często klientki określają to uczucie jako delikatne ukłucie, ugryzienie komara, czy wyrwanie włoska z brwi. Przy wrażliwszych partiach ciała, na przykład brzuch czy okolice bikini, ból może być bardziej odczuwalny. Producenci laserów jednak starają się eliminować te niedogodności, na przykład poprzez zamontowanie systemów chłodzenia w urządzeniu. Takie systemu wykorzystują również producenci depilatorów. Tam najczęściej jest nakładka, którą wstawia się do lodówki/zamrażarki na jakiś czas i potem mocuje przy nożykach depilatora. W przypadku laserów może być wykorzystywany zimny podmuch powietrza. Po samym zabiegu depilacji powinno się zastosować balsam do skóry wrażliwej. Najlepszy będzie taki kojący, likwidujący zaczerwienienia.

Warto też zrobić sobie chłodną kąpiel lub okłady w celu zniwelowania ewentualnych podrażnień. Podsumowując, depilacja laserowa to nowoczesny, dokładny i skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Warto zaznaczyć, że jest to możliwe z dowolnej partii ciała oraz twarzy. Najwięcej kobiet decyduje się na depilację całych nóg oraz pach, ale można depilować także ręce, brzuch, czy twarz.