Z pewnością wielu z nas, również dorosłych, odczuwa pewien niepokój, zmierzając na badania dentystyczne. Chociaż zdajemy sobie sprawę, że obecnie wszelkie zabiegi stomatologiczne przebiegają całkowicie bezboleśnie, pewien lęk pozostaje. Aby ukoić nerwy i utwierdzić się w przekonaniu, że wizyta u dentysty to nic strasznego, warto zapoznać się z nowoczesnymi urządzeniami, jakie stosują stomatolodzy, by przeprowadzane zabiegi odbywały się spokojnie i bez bólu.

Nowoczesne metody, czyli jakie?

Zabieg stomatologicznyWielu specjalistów w swoich klinikach korzysta z ultradźwięków. Za ich pomocą można między innymi błyskawicznie usunąć kamień. Ponadto stosowane są do leczenia parodontozy i zabiegów kanałowych. Z dużym powodzeniem korzystają z nich chirurdzy stomatologiczni oraz protetycy. Aparatura ultradźwiękowa to standard, który powinien mieć na wyposażeniu każdy dobry stomatolog Żywiec to miejscowość, w której znajdziemy dobrą klinikę z najnowocześniejszymi urządzeniami zapewniającymi bezbolesne zabiegi. Dzięki ultradźwiękom chirurdzy są w stanie udrażniać kanały korzeniowe, a protetycy doszlifowywać zęby. Urządzenie ultradźwiękowe umożliwia wykonanie zabiegu nie tylko bezboleśnie, ale również sprawnie i szybko. Podczas jednej wizyty można z jego pomocą wykonać nawet kilka różnych operacji. Przy odpowiednim doświadczeniu w ciągu jednego spotkania stomatolog będzie w stanie usunąć ząb, wstawić implant oraz osadzić na nim koronę. Jednocześnie wszelkie tego typu zabiegi przebiegają w naprawdę delikatny sposób.

Gabinet stomatologicznyUltradźwięki pozwalają nawet na sprawne i bezbolesne wyrwanie często spotykanej ?zatrzymanej? ósemki, co bez odpowiedniego sprzętu stanowi bardzo trudny zabieg i jest wyzwaniem dla wielu dentystów. Oprócz ultradźwięków w gabinecie dentystycznym świetnie sprawdza się również laser. Za jego pomocą można bezinwazyjnie pobyć się próchnicy i uniknąć bolesnych doznań. Urządzenia laserowe skutecznie zastępują klasyczne wiertła, więc znieczulenie nie jest nawet potrzebne. Laser nie sprawia żadnego bólu. Wszelkie ubytki zęba leczone za jego pomocą polegają na tym, że chore fragmenty odparowują pod wpływem działania impulsów światła. Laser jest więc całkowicie bezpieczny i nie stwarza ryzyka podrażnienia dziąseł. Ponadto jest o tyle lepszy od wiertła, gdyż to drugie często powoduje termiczne uszkodzenie tkanek. Laser to rewolucja, gdyż działa wyłącznie na uszkodzone tkanki zęba, a zdrowe pozostawia całkowicie nienaruszonymi. Wiertło obsługiwane nawet najpewniejszą ręką, siłą rzeczy narusza zdrową strukturę.

Obecnie praktycznie każda prywatna klinika posiada na stanie tego typu urządzenia. Możemy więc być pewni, że każdy zabieg, choćby najbardziej skomplikowany, zostanie przeprowadzony sprawnie i bezpiecznie. Obecnie trzeba się bać dentysty, a strach przed wizytą odchodzi w zapomnienie.