Każda kobieta marzy o tym, by mieć gładką, piękną skórę, bez przebarwień, zmarszczek, czy zmian trądzikowych. Jednak uzyskanie takiego efektu opierając się wyłącznie na zabiegach domowych i kosmetykach drogeryjnych jest niemożliwe albo co najmniej bardzo trudne. Codzienne mycie i nawilżanie skóry jest ważne, ale bez wsparcia kosmetyczki niewiele da się zdziałać, szczególnie w kwestii dogłębnego oczyszczania skóry.

Zabiegi kosmetyczne na twarz

zabiegi kosmetyczneDomowe peelingi często są albo za słabe, albo wywołują podrażnienia skóry (szczególnie te drogeryjne, wykorzystujące tanie, ale silne składniki aktywne). Nie mają też takie mocy jak peelingi gabinetowe. Żele myjące czy maseczki oczyszczające także działają, ale jedynie na powierzchni skóry. W przypadki cer normalnych może domowe zabiegi wystarczą, ale co z osobami borykającymi się np. z trądzikiem pospolitym albo narzekające na szorstką, łuszczącą się skórę? Takie osoby zdecydowanie powinny się wybrać na skuteczne zabiegi kosmetyczne w Katowicach. Do wyboru są różne opcje. Pierwsza z nich to peelingi chemiczne. Wykorzystywane są tu kwasy AHA, BHA, czy LHA, takie jak kwas migdałowy, glikolowy, czy salicylowy. Stosuje się też kwasy owocowe, a nawet peelingi ziołowe. Kwasy mają różne stężenia, więc mogą mieć działanie dogłębne, jak i powierzchowne. Kwasy nie tylko pozwalają na mocne oczyszczenie skóry, ale także mogą działać normalizująco na wydzielanie sebum, rozjaśniać blizny, a nawet wpływać korzystnie na naczynka.

zabiegi kosmetyczneDruga opcja to złuszczanie skóry wykorzystujące różne technologie. Może to być peeling kawitacyjny, mikrodermobrazja, czy inne. Ich zadaniem jest ścieranie naskórka i jego zasysanie do maszyny. Dzięki temu skóra po zabiegu jest miękka i gładka. Nie ma też podrażnień i zaczerwienień, jakie mogą towarzyszyć peelingom kwasowym. Trzecia opcja to oczyszczanie manualne, czyli wyciskanie zmian skórnych. Nie jest to zabieg przyjemny, a ponadto daje krótkotrwałe efekty oczyszczające. Większość kosmetyczek w Katowicach odchodzi od tego zabiegu i stosuje go tylko wtedy, kiedy klientka bardzo chce się pozbyć zmian trądzikowych, a w danym momencie nie można zastosować innych zabiegów.

W gabinetach kosmetycznych na pewno można nie tylko dogłębnie oczyścić cerę, ale to podstawowy zabieg, który powinien być początkiem dalszej pielęgnacji. Po peelingu czy mikrodermobrazji można zastosować maseczkę algową, wykonać masaż twarzy, czy też nałożyć skoncentrowaną ampułkę rozjaśniającą z witaminą C. Dzięki temu skóra będzie gładka, miękka, rozświetlona, czyli po prostu piękna.