Len jest rośliną uprawianą przez ludzi od kilku tysięcy lat. Znajduje zastosowanie między innymi w przemyśle włókienniczym. Lniane ubrania wciąż cieszą się dużą popularnością. Ponieważ materiał stworzony z tej niezwykłej rośliny jest przewiewny, doskonale sprawdza się podczas upałów.

Ekologiczny olej lniany

kosmetyki naturalnePrzemysł włókienniczy nie jest jednak jedyną branżą, w której wykorzystywany jest len. Na półkach sklepowych i aptecznych można zaobserwować butelki z olejem lnianym. Jakie korzyści przynosi wprowadzenie go do diety? Regularne spożywanie oleju lnianego, w odpowiedniej, określonej przez producenta dawce pozwala zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Płyn ten cechuje wysoka zawartość kwasów Omega 3 i Omega 6, a także obecność w nim takich dobrodziejstw jak kwas foliowy oraz witaminy D i E. Warto od razu wyposażyć się w naturalny olej lniany ekologiczny. Korzystanie z wyrobów małych, polskich firm, które dbają o środowisko i naturalną uprawę roślin może być gwarancją wysokiej jakości produktu. Dla zachowania pełnych wartości oleju lnianego bezwzględnie należy stosować się do daty ważności i warunków przechowywania umieszczonych na opakowaniu.

olej lniany Olej można pić lub przyjmować go w formie nieco przyjemniejszej ? dodając do potraw. Idealnie pasuje do sałatek, czy past na kanki. Nie powinien być jednak poddawany obróbce cieplnej, gdyż traci wówczas drogocenne właściwości. Stosowanie nierafinowanego, tłoczonego na zimno oleju lnianego, pomaga obniżyć zły cholesterol i ma pozytywny wpływ na układ krążenia. Może wspomóc trawienie i pobudzić przemianę materii, co jest cenne przy dolegliwościach związanych z zaparciami. Olej może być dobrym środkiem stosowanym do wspomagania redukcji tkanki tłuszczowej i preparatem pomocnym w walce z kamieniami żółciowymi. Ten niezwykły płyn sprawdza się również w kosmetyce. Pomaga zachować elastyczność i odpowiedni poziom nienatłuszczenia skóry. Z dobrymi skutkami wykorzystywany jest także do pielęgnacji włosów. Trzeba pamiętać, że samo stosowanie oleju lnianego nie dokona cudu, aby czerpać korzyści, należy zadbać o siebie w sensie ogólnym. Przy przygotowaniu sałatki lub kanapek zastąpienie zwykłego oleju, olejem lnianym może być pierwszym krokiem do wprowadzenia w życie zdrowych nawyków.

Taki mały gest może odegrać sporą rolę dla organizmu. Ten pełen wartości płyn może przysłużyć się poprawie kondycji zdrowotnej na wielu przestaniach ? od wyglądu po zdrowie. Korzystanie z ofert sklepów ekologicznych będzie pozytywne także dla środowiska. Natura daje ludziom wiele dobrego, warto zacząć to wykorzystać.