Pierścionek jest elementem ozdoby, który bardzo często kojarzony jest z ważnymi wydarzeniami. Zazwyczaj wręcza się go kobietom między innymi podczas zaręczyn czy chociażby jako prezent urodzinowy. Do pierścieni należy również obrączka ślubna, której właściwy wybór nie należy do najłatwiejszych. Przed zakupem wyrobu warto zapoznać się z zaletami każdego z dostępnych pierścionków.

Pierścionki tytanowe na zamówienie

 pierścionki tytanoweJednym z popularniejszych są te wykonane z tytanu ? materiał ten sprawdzi się odpowiednio zarówno na pierścionki będące formą prezentu urodzinowego, jak i na obrączki. Czym jeszcze wyróżniają się tytanowe produkty? Na początku, warto byłoby zapoznać się przede wszystkim z właściwościami ? a tym samym zaletami ? samego tytanu. Jest to materiał, który uznaje się za jeden z najtwardszych na świecie. Użytkowany przez wiele lat nie niszczy się, a także nie koroduje i jest odporny na działanie promieni słonecznych, przez co ryzyko rozpadu jest jeszcze mniejsze ? to właśnie dlatego tytan jest metalem używanym w lotnictwie i przy tworzeniu technologii kosmicznych. Ten metal charakteryzuje się swoim połyskiem, który zachowany jest przez długi okres.

 pierścionki tytanoweMateriał można z łatwością czyścić i pielęgnować, dlatego, że jest niezwykle odporny na działanie chemikaliów i wody. Po wielu badaniach uznano, że tytan nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych, przez co kontakt z nim może mieć każda osoba. To sprawdzony materiał między innymi dla osób uczulonych na nikiel lub chrom. Pierścionki wykonane z tytanu stają się tym samym niezwykle wytrzymałe, a przy tym wygodne. Nie trzeba się również martwić o sam design wyrobu, gdyż ekskluzywne pierścionki tytanowe bardzo często tworzone są pod indywidualne zamówienie. Można zatem osobiście zaprojektować kształt produktu, wzorując się chociażby na gotowych pracach. Zamawiający może również skorzystać z możliwości wygrawerowania dowolnego wzoru, a także uzupełnić produkt kamieniami szlachetnymi, surowcami lub nawet roślinami. Najczęściej wybieranym dodatkiem jest drewno, które tworzy piękny kontrast na pierścionku. Wyroby wykonane z tytanu są jednymi z najczęściej wybieranych z uwagi na sporą ilość zalet.

Pierścionki tytanowe czy obrączki to wybór dla każdego, kto ceni sobie trwałość, elegancki wygląd i unikatowość produktów. Tytanowe pierścienie można zamówić przez internet lub osobiście u jubilera ? ich cena nie jest wysoka nawet po ozdobieniu kamieniami. Jest to najlepsza i dużo lżejsza alternatywa dla pierścionków i obrączek ślubnych wykonanych ze złota.