Dieta do domu staje się coraz popularniejsza nie tylko wśród pracowników korporacji. Wiele osób nie znajduje w ciągu dnia czasu na przygotowanie pełnowartościowego posiłku, wolą dania gotowe do mikrofalówki czy zupki zalewane gorącą wodą. Inną alternatywą jest stołowanie się na mieście, jednak nie zawsze dobra restauracja znajduje się blisko nas, a ceny też są zróżnicowane. Takie odżywianie się jest niezdrowe, sprzyja otyłości, jak i nie dostarcza organizmowi niezbędnych składników odżywczych.

Niskokaloryczna dieta do domu

dieta do domuSą też osoby, które nie lubią spędzać czasu w kuchni i te które po prostu nie mają talentu do gotowania. One również często wybierają niezdrowe jedzenie typu fast food, czy mrożonki. Czy jest jakaś zdrowsza alternatywa? Na pewno dobra będzie dieta do domu Inowrocław to jedna z miejscowości do których może być ona dostarczana. Jakie są najpopularniejsze rodzaje wybieranych diet? Z pewnością przoduje tu oferta o obniżonej kaloryczności. Dostępne są diety mające zalecane dwa tysiące kalorii, diety odchudzające, na przykład dieta 1500 kalorii, jak i diety redukcyjne, silnie oczyszczające, zawierające jedynie 1000 kalorii. Posiłki dietetyczne pozwolą na szybkie zrzucenie wagi bez rezygnacji ze smacznych posiłków. W takiej diecie nie zabraknie nawet deserów, choć oczywiście nie będą to czekoladowe ciasta z bitą śmietaną, ale raczej owsianka ze słodkimi owocami i orzechami, jednak żadne posiłek nie zostanie pominięty.

dieta do domuDruga popularna dieta to dieta wegetariańska. Wiele osób rezygnuje z jedzenia mięsa ze względów etycznych, czy też ze względu na to, że hodowla zwierząt przyczynia się do ocieplenia klimatu. Również nadmierne spożycie mięsa jest po prostu niezdrowe i prowadzi do wielu chorób, nie tylko układu pokarmowego, ale też np. sercowo-naczyniowego. Dlatego też jest coraz więcej wegetarian lub fleksitarian (osób redukujących liczbę dań mięsnych, ale nie rezygnujących z nich całkowicie). Warto wspomnieć też o diecie bezglutenowej. Zamawiają ją nie tylko osoby chore na celiakię i z potwierdzoną nietolerancją glutenu. Jest też moda na jedzenie bezglutenowe, więc taki rodzaj diety na pewno będzie się cieszył sporym powodzeniem.

W ofercie przedsiębiorstw cateringowych nie powinno zabraknąć też diet wysokokalorycznych dla osób bardzo aktywnych, diet dla osób z nietolerancją laktozy lub też diet wegańskich. W tak szerokiej ofercie z pewnością każdy chętny znajdzie dietę dopasowana do jego potrzeb. W razie wątpliwości zawsze można się poradzić pracownika firmy w celu dokonania dobrego wyboru.