• Post author:
  • Post category:Uroda

Manicure hybrydowy zyskuje coraz większą popularność wśród kobiet lubujących się w pielęgnacji paznokci. Nad lakierami tradycyjnymi, lakiery hybrydowe mają tę przewagę, że utrzymują się na paznokciach dużo dłużej, a także nie odpryskują i dodatkowo wzmacniają płytkę paznokcia. Ponadto manicure hybrydowy daje multum możliwości zdobień paznokci różnego rodzaju pyłkami, nitkami i specjalnymi lakierami o różnych właściwościach.

Przedłużanie paznokci z marką Semilac

 przedłużanie paznokciJedną z najbardziej docenianych przez kobiety funkcji manicure hybrydowego jest możliwość przedłużenia paznokci. Korzystając z tradycyjnych metod zdobienia paznokci można zdecydować się na przyklejenie tipsów. Te jednak nie trzymają się długo, a ponadto klej wykorzystywany do klejenia sztucznych paznokci może być szkodliwy dla płytki. Manicure hybrydowy pozwala na przedłużanie paznokci wieloma nieinwazyjnymi metodami. Jedną z najpopularniejszych do niedawna metod było przedłużanie paznokci za pomocą żelu lub akrylu. Jakiś czas temu na rynku pojawiła się nowość wydana przez markę Semilac ? baza Extend Base – przedłużanie paznokci za pomocą tego produktu jest niezwykle proste i szybkie. Produkt ten przedłuża paznokcie nawet o jeden centymetr, a efekt wygląda bardzo naturalnie. Aplikacja bazy jest łatwa. Oprócz samej bazy, niezbędne będą również tekturowe foremki, które ułatwią aplikację. Szablon umieszcza się tak, by przylegał do niego cały wolny brzeg paznokcia. Następnie należy nałożyć cienką warstwę bazy na płytkę paznokcia, jednocześnie wyjeżdżając lakierem na szablon do wybranej długości.

 przedłużanie paznokciPo utwardzeniu w lampie (przez 30-60 sekund, w zależności od mocy lampy) można delikatnie ściągnąć szablon, a następnie nałożyć kolejną, grubszą warstwę bazy. Tutaj warto zwrócić uwagę na to, by paznokieć wyglądał maksymalnie naturalnie. Aby tego dokonać, warto większą ilość produktu zaaplikować przed środek paznokcia oraz na ?linię uśmiechu?. W ten sposób można mieć pewność, że baza równomiernie pokryje płytkę paznokcia. Po ponownym utwardzeniu konieczne będzie odtłuszczenie paznokci cleanerem oraz spiłowanie nadmiaru produktu, nadając paznokciom upragniony kształt. Z wierzchu można wyprofilować paznokcie bloczkiem polerskim. Przed nałożeniem lakieru hybrydowego nie jest konieczne korzystanie z dodatkowej bazy. Wystarczy na wypiłowane paznokcie nałożyć wybrany lakier hybrydowy i również utwardzić go w lampie, a następnie zabezpieczyć całość topem. Przedłużanie paznokci za pomocą bazy jest jedną z najprostszych metod.

Łatwość aplikacji oraz szybkość wykonywania zabiegu sprawia, że przedłużanie bazą hybrydową jest najczęściej wybieraną metodą przedłużania paznokci nie tylko przez profesjonalne kosmetyczki, ale również przez kobiety wykonujące indywidualny manicure w domu. Ponadto metoda ta jest szczególnie uwielbiana przez osoby dbające o środowisko. Brak konieczności korzystania z plastikowych foremek do przedłużania paznokci sprawia, że przedłużanie paznokci za pomocą bazy jest jedną z najbardziej ekologicznych m