Wiele kobiet na co dzień chciałoby się cieszyć długimi i gęstymi włosami. Niekiedy jednak częste farbowanie włosów, ich osłabienie lub ścięcie sprawiają, że długie włosy pozostają marzeniem. Właśnie dla takich pań coraz popularniejszym zabiegiem, wykonywanym przez wiele salonów fryzjerskich jest przedłużanie włosów. Istnieje wiele sposobów na sztuczne wydłużanie włosów, różnią się one trwałością i przede wszystkim długością trwania zabiegu.

Profesjonalne przedłużanie włosów

przedłużanie włosów na taśmieZdecydowanie najszybszym sposobem na przedłużenie włosów jest metoda clip-in. Polega ona na wczepieniu we włosy taśmy za pomocą klipsa na zatrzask. Jest to tak łatwy sposób, że posiadając odpowiednie produkty, można samodzielnie się tego podjąć. Najczęściej stosuje się właśnie takie przedłużenie używane zwłaszcza do upięć okolicznościowych, na przykład na wesela lub do sesji zdjęciowych. Przedłużanie włosów na taśmie u fryzjera to świetna opcja, zwłaszcza kiedy dodatkowo od razu decydujemy się na ich upięcie. Dużym plusem tej metody jest to, że można przedłużone włosy łatwo odczepić w dowolnej chwili. Inne metody muszą być lepiej przemyślane, ponieważ ich celem jest długotrwałe przedłużenie włosów. Gdy celem jest możliwie najdłużej utrzymujący się efekt, najlepiej zdecydować się na innowacyjną metodę ultradźwiękową. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się niekiedy aż pół roku. Jest on bardzo polecany zwłaszcza osobom o włosach zniszczonych różnymi zabiegami kosmetycznymi, ponieważ nie wykorzystuje temperatury, a fale akustyczne o wysokiej częstotliwości.

przedłużanie włosów na taśmieNajpopularniejsze metody przedłużania włosów to metoda keratynowa oraz na mikroringi. Pierwsza z nich bazuje na zagęszczaniu i przedłużaniu pasm włosów przy użyciu keratyny o odpowiedniej temperaturze. Zabieg ten wykonywany jest w niższej temperaturze niż działa na przykład prostownica, dzięki czemu nie niszczy i nie wysusza zbyt mocno włosów. Z kolei metoda przedłużania na mikroringi polega na doczepieniu do pasm włosów klientki, włosów przedłużanych za pomocą małych obręczy. Im gęściej są rozłożone, tym włosy będą gęstsze i zyskają naturalniejszy wygląd. Zabieg ten wymaga dużej precyzji i doświadczenia od fryzjerki, dlatego decydując się na niego, warto wybrać profesjonalny salon. Moda na przedłużanie włosów u fryzjera rozpowszechniła się stosunkowo niedawno. Niegdyś była bardzo kosztowna i jedynie celebryci stosowali ją regularnie. Dziś jest dostępna dla każdego w większości salonów kosmetycznych. Prócz wyboru metody przedłużania, warto również sprawdzić włosy jakie będą doczepiane.

Najlepiej prezentują się tak zwane włosy dziewicze. Są one uzyskane od osób młodych, często dzieci, które jeszcze nie stosowały żadnych zabiegów kosmetycznych na włosach. Dzięki temu są maksymalnie naturalne i silne. Przedłużenie za pomocą takich włosów w widoczny sposób poprawi wygląd fryzury oraz sprawi, że zabieg będzie miał bardzo naturalny efekt.