• Post author:
  • Post category:Handel

Owijka stosowana przy rowerach to rodzaj materiału, służący do absorbowania części drgań, powstających w wyniku poruszania się po nierównej powierzchni. Nawet na torach wyścigowych rowerzyści korzystają z owijek, gdyż ma to istotny wpływ na komfort jazdy, szczególnie jeżeli wybraną trasę będzie pokonywało się przez kilka godzin. Dla wielu rowerzystów owijki są tak zwanym “must have”, lecz ich odpowiedni wybór nie pozostaje bez znaczenia.

Gruba owijka na kierownicę

owijka na kierownicęNa rynku dostępnych jest kilka, interesujących rodzajów produktu. Który z nich wybrać? Przed zakupem owijki, warto zastanowić się, w jakim celu rowerzysta będzie wykorzystywał swój pojazd ? czy skupi się raczej na jeździe rekreacyjnej, czy ma zamiar startować w zawodach. Na szczęście w przypadku owijek nie ma produktów, które byłby bardzo nieodpowiednie, a koszt jednego produktu zazwyczaj wynosi około 30 złotych lub nieco więcej. Można zatem pozwolić sobie na przetestowanie każdego produktu samodzielnie. Z dostępnych w sklepach owijkach, można wyróżnić te grube oraz cienkie. Produkty, na których znajduje się więcej materiału, są zwyczajnie skuteczniejsze i bardziej ograniczają powstające wibracje, a tym samym ręce mniej się męczą oraz poprawiony zostaje ogólny komfort jazdy. Niemniej jednak cienkie owijki również są często kupowane ? przez kogo?

owijka na kierownicęO ile gruba, praktyczna owijka na kierownicę wybierana jest do większości rowerów, tak cienką stosują przede wszystkim sportowcy. Zawodnikom zależy na tym, by jak najlepiej odczuwać drogę, po której jadą, jednak mimo wszystko chcą również właściwie zabezpieczyć swoje dłonie. Oba rodzaje owijek mają kilka, interesujących właściwości i to właśnie pod ich względem powinno się wybierać właściwe produkty. Mowa tu między innymi o niewielkiej wadze, sporej wytrzymałości, a także odporności na wilgoć i czynniki atmosferyczne. Oprócz tego istotny może być również wybór materiału ? najczęściej owijki tworzone są z pianki lub materiałów żelowych, choć zdarzają się wyroby wykonane z nylonu, silikonu lub poliuretanu. Oprócz samych funkcjonalnych właściwości produkt charakteryzuje się również wysoką estetyką.

W sklepach można zakupić owijki o wielu kolorach, które dopasowuje się do potrzeb rowerzysty ? niektóre z nich zdobione są również interesującymi wzorami. Aby rozróżnić owijki grube od cienkich, warto zapoznać się ze standardami ? produkty do jazdy rekreacyjnej i terenowej zazwyczaj mają grubość 2 mm-2,5 mm, natomiast te przeznaczone dla sportowców, na równe powierzchnie ? około 1,5 mm-1,8 mm.