Rodzajów torebek jest naprawdę dużo. Mniejsze i większe, miękkie i sztywne, codzienne i eleganckie. Wiadomo, że przy zakupie warto kierować się nie tylko estetyką, ale i kwestiami praktycznymi, nie mniej jednak sam rodzaj torebki często determinuje z jakich tkanin może być zrobiona, czy jakie będzie miała zamknięcie.

Kuferek do noszenia na co dzień

modne torebki kuferkiNa szczęście wybór właściwej torebki nie jest taki trudny jakby się mogło wydawać. Jeśli szukamy torebki do noszenia wyłącznie na wieczorne wyjścia to idealną opcją będą kopertówki. To małe, płaskie torebeczki, najczęściej bez paska, noszone w ręce. Zmieścić w nich można dokumenty, pieniądze, komórkę i coś do makijażu. Dawniej kopertówka faktycznie przypominała kopertę, miała trójkątne zamknięcie, a rzeczy wsuwało się do jednej przegródki. Obecnie kopertówki ewoluowały i można znaleźć takie które są rozkładane jak portfele, czy też przypominają małe kuferki. Wspomniany kuferek jest idealny dla kobiet które chcą mieć torebkę odporną na uszkodzenia, która ochroni to, co znajduje się w jej wnętrzu. Kuferek jest sztywny, trwały, ma solidne zamknięcie. Eleganckie modne torebki kuferki są z tego powodu coraz częściej wybierane. Kuferek można nosić na co dzień, jak również świetnie sprawdzi się na wyjazdach, ponieważ rzeczy w miękkiej torebce mogą się zgnieść, czy połamać.

modne torebki kuferkiBardzo popularne są także listonoszki, które jednak od dawna mają niewiele wspólnego z tradycyjną torbą listonosza. To torebka uniwersalna, bo można ją zabrać do pracy, na zakupy, czy na wyjście ze znajomymi. Jest na tyle duża, że zmieści się tam więcej rzeczy niż w kopertówce, ale nie tak duża jak shopperki, które mogą być dla wielu osób niewygodne. Listonoszki mają zawsze dobre zamknięcia i najczęściej są wyrabiane z mocnej skóry lub materiałów skóropodobnych. Shopperki i worki są dobre dla kobiet, które chcą mieć torbę na zakupy, ale elegancką, nie tak ekologiczne torebki bawełniane. Shoperki są zapinane na zamek, natomiast worki mają sznurek na górnej krawędzi i są zapinane jak dawne sakwy. Często worki są robione z zamszu, choć mogą być także ze skóry licowej. Jest jeszcze wiele innych rodzajów torebek, te są najchętniej wybierane przez kobiety. Inne torebki to między innymi okrągłe koszyki na plażę, nerki zapinane na biodrach, czy chanelki.

Warto wspomnieć także o tym, że coraz modniejsze są także plecaki. Nie takie szkolne, ani nawet nie skórzane, ale także materiałowe, przypominające worki w jakich nosiło się ubrania na zajęcia z wychowania fizycznego. To najczęściej produkty firm dbających o ekologię.