Perły naturalnego pochodzenia są rzadkim i bardzo wyjątkowym materiałem do tworzenia biżuterii, ponieważ powstają w morzach i oceanach. Wytwarzane są one w większości przez małże oraz kilka gatunków ślimaków. Często nazywane są magicznym skarbem oceanu. Produkt ten podziwiany jest od wieków i pożądany jest przez wiele kobiet. Biżuteria z nich zrobiona jest piękna oraz ponadczasowa i w sposób niezwykły ozdabia szyję podkreślając urodę właścicielki.

Biżuteria z pereł dla kobiety

Kobieta z perłową biżuteriąCały proces ich powstawania jest dość prosty. W momencie kiedy do wnętrza małży dostanie się ciało obce w postaci piasku lub jaja pasożyta zaczyna ona produkować substancję wapienną. Jej skład jest taki sam jak w przypadku muszli. Ten niesamowity system obronny powoduję warstwowe oblepienie ciała obcego, które po pewnym czasie twardnieje – to właśnie w ten niepozorny sposób powstaje piękna perła. Cały proces sprawia, że po odpowiedniej obróbce jest to niezwykle cenna kobieca biżuteria – perły z tego właśnie powodu często są tak drogie. Niestety wraz z rosnącym popytem branży jubilerskiej naturalne perły zostały wyparte z rynku przez te hodowane. Są one nadal dostępne, jednakże bardzo ciężko na nie natrafić. Mimo tego biżuteria z nich stworzona charakteryzuję się dużą elegancją i wzbudza ogromny podziw.

sznur perełWe współczesnym świecie nadal bardzo rzadko można znaleźć w szkatułce kobiety ten wyrób. Biżuteria z pereł jest ponadczasowy i uniwersalny, ponieważ pasuję praktycznie do każdego stroju. Krótki naszyjnik w połączeniu z kolczykami świetnie nadaje się zarówno do noszenia w domowych warunkach, jak i do pracy na przykład w biurze, gdzie zazwyczaj obowiązuję odpowiedni dress code. Założenie ich do żywszej, bardziej intensywniejszej bluzki pomoże jeszcze bardziej je wyróżnić. Ich blask może podkreślić również dodatek srebra – całość nabiera wówczas całkiem innego, bardziej nowoczesnego stylu. Ze względu na ich rzadkość biżuteria z nich wykonana rzadko dostępna jest w znanych, sieciowych sklepach jubilerskich, a ich zakupienie często wymaga trochę zachodu i znajomości rynku.

Perły są towarzyszem kobiet od bardzo wielu lat. Bardzo często są nazywane skarbami oceanów. Naszyjnik z nich zrobiony będzie pasował do każdej stylizacji, bez znaczenia czy będzie ona bardziej sportowa i niezobowiązująca czy też klasyczna i biznesowa. Przed zakupem warto dowiedzieć się jak odróżnić prawdziwe perły od ich tanich imitacji. Kupując w niesprawdzonych źródłach często można nabrać się na różnorodne triki sprzedażowe.