Skarpetki są warstwą ubioru służącą do ochrony stóp przed zimnem, otarciami oraz izolują je od obuwia. Niemal każdy z nas posiada w swojej szafie różnego rodzaju skarpety. Od jednokolorowych po te z zabawami wersjami, krótkie bądź długie, takie, jakie lubimy nosić. Lecz nie wszyscy wiedzą, że w ofercie skarpetek są również te o zastosowaniu zdrowotnym.

Dla kogo jest przeznaczony ten model skarpetek?

skarpetySkarpety bezuciskowe są bardzo wygodne i miękkie w dotyku, wykazują wiele właściwości zdrowotnych. Są antygrzybicze, antyalergiczne oraz antyzapachowe ? dlatego ich zastosowanie pozytywnie wpływa na stan zdrowia i ogólne samopoczucie. Srebro będące w skarpetach zapobiega puchnięciu stóp, uczuciu ciężkości i przyspiesza absorpcję obrzęków ? dlatego cieszą się dużą popularnością u cukrzyków. Te niezawodne skarpety ze srebrem w sklepie online można znaleźć w różnych wariantach kolorystycznych. Nie trzeba więc rezygnować ze swoich ulubionych kolorów. Są również różnych rozmiarów, producenci posiadają je w wersji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Skarpety antybakteryjne z jonami srebra cechują się wysoką jakością wykonania, co szczególnie wpływa na wygodę ich użytkowania. Zapewniają uczucie świeżości na długo ? wszystko dzięki zawartym jonom srebra, które niwelują nieprzyjemne zapachy. Świetnie sprawdzą się dla osób z problemami pocenia się stóp jak i z problemem nieprzyjemnego zapachu.

skarpetkiSkarpety ze srebrem to produkty idealne dla cukrzyków i diabetyków. U osób chorujących na cukrzycę istnieje zwiększone ryzyko pojawienia się poważnych dolegliwości stóp, w tym tak zwanej stopy cukrzycowej. Nieleczona może prowadzić do rozwoju martwicy, a w następstwie do amputacji stopy. Dlatego warto zainwestować w skarpety bezuciskowe, które powodują prawidłową pracę naczyń krwionośnych. Regularne noszenie skarpet zmniejsza ryzyko pojawienia się stopy cukrzycowej i jest polecane przez lekarzy. Skarpety z jonami srebra zapewniają idealne przewodnictwo termiczne, dzięki czemu pozostają chłodne latem i ciepłe zimą. Skarpetki te nie pozostawiają żadnych śladów ani wgnieceń na skórze, dlatego rodzice często wybierają je dla swoich dzieci. Spośród wielu można wybrać też te w formie stópek, nie uciskają stopy, doskonale przylegają do nogi i nie marszczą się. Całkowicie płaski szef eliminuje wszelkie podrażnienia stopy w obrębie palców. To wygoda dla użytkowników, którzy wolą skarpety krótsze.

Skarpety ze srebrem to wybór najlepszej jakości, jeśli chodzi o ochronę stóp. Można je znaleźć w wielu sklepach internetowych, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klienta i zapewniają duży wybór asortymentu, dopasowanego do potrzeb. Atrakcyjna cena i walory zdrowotno-higieniczne tylko zachęcają do ich zakupu.