Na rynku funkcjonuje dziś wiele firm produkujących naturalne kosmetyki do twarzy wysokiej jakości. Polki stają się coraz bardziej świadome swych potrzeb, w efekcie czego stawiają one spore wymagania kosmetykom pielęgnacyjnym, których składy powinny zawierać jak najwięcej naturalnych, organicznych składników.

Kosmetyki na bazie olejów

kosmetyki naturalneZ tego też powodu producenci preparatów pielęgnacyjnych powracają do naturalnych ziół, olejów oraz ekstraktów roślinnych, z których korzystały w przeszłości nasze babcie. Naturalne kosmetyki posiadają kilka atutów, za ich niewątpliwą zaletę możemy uznać fakt, iż działanie preparatów naturalnych najczęściej nie jest już testowane na zwierzętach. Producenci dokładają również wszelkich starań by opakowania produktów można było poddawać recyklingowi – dzięki temu ogranicza się produkcję plastiku, który przyczynia się do degradacji środowiska. Kosmetyki naturalne do twarzy posiadają delikatne, niedrażniące zapachy oraz przejrzyste składy, w których próżno szukać szkodliwych sylikonów, alkoholu czy parafiny. Ogromną popularnością cieszą się dziś olejki do twarzy, które sukcesywnie wypierają klasyczne kremy. Choć konsystencja olejów jest tłusta i treściwa, to jednak większość naturalnych olejków bardzo szybko wchłania się w skórę.

kosmetyki naturalneW okresie zimowym bardzo dobrze sprawdza się zwłaszcza olejek jojoba, który doskonale natłuszcza głębokie warstwy skóry, dzięki czemu nasza twarz jest odpowiednio nawilżona. Oleje świetnie sprawdzają się także podczas wieczornego demakijażu skóry – tłusty olej arganowy oczyści skórę z makijażu, a lekki olejek różany świetnie ją stonizuje. Dużym zainteresowaniem cieszą się również odpowiednio skomponowane mieszanki różnych olejków, które wykazują właściwości przeciwzmarszczkowe. Ajurwedyjskie olejki do twarzy uelastycznią naszą skórę i przywrócą jej dawny blask. Warto również podkreślić, że kosmetyki naturalne nie są dziś dedykowane jedynie pielęgnacji skóry, na przestrzeni ostatnich kilku lat popularne są również naturalne kosmetyki kolorowe dedykowane malowaniu twarzy. Wśród kolorowych kosmetyków mineralnych prym wiodą niewątpliwie pracowanie cienie do powiek, które posiadają odżywcze składniki mineralne oraz naturalne, hipoalergiczne barwniki.

Warto przy tym podkreślić, że cienie te dostępne są w rozmaitych kolorach, każda z kobiet niewątpliwie znajdzie więc coś dla siebie. Bardzo dobrze na skórze zachowują się także sypkie pokłady mineralne, które nie zapychają skóry i matowią ją nawet na kilka godzin. Kolor ust podkreśli natomiast wolny od silikonów oraz pochodnych ropy naftowej błyszczyk.