Niezależnie od tego, jak bardzo nasilone są objawy bólowe kręgosłupa, warto zastosować specjalistyczne medyczne akcesoria wspomagające ich leczenie. Osoby zmagające się ze stanem zwyrodnieniowym kręgów, dyskopatią lub leczeniem urazów po wypadkach często uskarżają się na silne bóle okolicy lędźwiowej przy siedzeniu. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest regularne korzystanie z ortopedycznych poduszek i klinów na siedzisko, które nie tylko odciążą bolące miejsca, ale także ustawią ciało we właściwej pozycji.

Dlaczego warto korzystać z klinów do siedzenia?

Myśląc o wygodzie i komforcie siedzenia w trakcie wielogodzinnej pracy przy komputerze, warto rozważyć nabycie profesjonalnychMężczyzna cierpiący na ból pleców medycznych poduszek i klinów, które niejako wymuszają prawidłową pozycję kręgosłupa i skutecznie zapobiegają nasilaniu się dolegliwości bólowych. Ich anatomiczna budowa zapewnia doskonałe podparcie udom, pośladkom oraz kości ogonowej, co stabilizuje odcinek lędźwiowo-krzyżowy. Dzięki temu każda korzystająca z nich osoba ma zapewniony optymalny komfort siedzenia. Nowoczesny klin ortopedyczny do siedzenia polecany jest pracownikom biurowym, kierowcom, osobom cierpiącym na schorzenia kręgosłupa oraz refluks. Sprawdza się także w rehabilitacji pourazowej i wspomagająco przy terapii korekcyjnej. Jest to najlepsza opcja dla osób podróżujących, które większość dnia spędzają za kierownicą.

Kobieta z bólem plecówObecnie do nabycia są nowoczesne kliny i poduszki, które idealnie sprawdzą się w fotelach biurowych lub samochodowych, wymuszając poprawne ułożenie pleców w trakcie siedzenia. Wykonane są z ergonomicznych i wodoodpornych pianek, które zapobiegają poceniu się ciała i odkształcaniu materiału. Amortyzują one również wszelkie gwałtowne ruchy, dzięki czemu kręgosłup jest odpowiednio zabezpieczony przed urazami. Docenią to zwłaszcza dyskopaci i osoby z wadami kręgosłupa. Również praca siedząca powoduje problemy z postawą. Wielogodzinne siedzenie przy biurku może negatywnie odbić się na komforcie pracownika, a także obciążyć jego kręgi. Najlepszą opcją w tej sytuacji jest zakup ortopedycznego podparcia na krzesło.

Tego typu akcesoria polecane są również kobietom w ciąży, które muszą z większą troską podchodzić do zachowania właściwej pozycji ciała, by nie obciążać zanadto kręgosłupa oraz nóg. Medyczne poduszki i kliny produkowane są również w wersji do spania, a także w wariancie dostosowanym do różnych części ciała, np. pod kolana. Zapewniają one optymalny komfort zarówno w trakcie pracy, jak i wypoczynku. Dzięki swojej uniwersalnej i odpornej na deformacje budowie mogą być stosowane przez kobiety i mężczyzn o każdym typie postury.