• Post author:
  • Post category:Usługi

Wigilia to magiczny czas ubierania choinki, dawania sobie prezentów i składania życzeń przy opłatku. To także czas wystawnej kolacji w gronie najbliższych. Co prawda obecnie zwykle nie szykuje się dwunastu potraw, jednak nadal jedzenia nie powinno zabraknąć, a zwykle zostaje ono też na pozostałe dni świąteczne. Sprawdzają się zupy, ryby, słodkości i wiele innych wspaniałości. Często pojawia się jednak problem logistyczny.

Kiedy znaleźć czas by ugotować to wszystko?

sprawdzony catering z bydgoszczyGdzie składować sterty brudnych naczyń po masie misek i garnków? Nie każdy też lubi gotować czy ma do tego talent. Na szczęście zawsze można postawić na sprawdzony catering z Bydgoszczy lub innego miasta. wystarczy wybrać odpowiednią firmę, a następnie złożyć zamówienie na konkretne dania i konkretną ilość porcji. Co warto wybrać? Na pewno można zaplanować przystawki, choć nie jest to obowiązkowe. Popularne są śledzie i inne ryby podawane na zimno np. w galarecie lub w śmietanie. Również dobrym pomysłem będzie warzywna sałatka ? to danie, które wygląda inaczej w każdym domu, więc i firmy będą miały na nie różne przepisy. Często znaleźć można tam ziemniaki, jajka, marchewkę, groszek, jak i sporą porcję majonezu. Potem przychodzi czas na zupy. Firmy cateringowe stawiają na dwie.

catering z bydgoszczyPierwsza to klasyczny barszcz, który jako dodatek może mieć uszka (dawane na talerz), choć zdarzają się też krokiety i paszteciki (kładzione obok zupy, zwykle z kapustą i/lub grzybami). Druga opcja to zupa grzybowa, gęsta i sycąca, zwykle z dodatkiem śmietany, czasem też grzanek. Jeśli chodzi o dania główne, to dominuje tutaj smażony karp, jak również pierogi z różnymi nadzieniami. Może to być masa mięsna, kapusta, grzyby, w wersji wegetariańskiej dawana jest też kasza czy ziemniaki. Dobrym wyborem będzie też miska łazanek, czy kapusta z grochem. A co na deser? Dwie standardowe pozycje to klasyczny sernik na kruchym spodzie, jak również zawijana rolada makowcowi. W roli małych słodkich przekąsek sprawdzą się kruche pierniczki, także te nadziewane marmoladą. Jeśli wolimy inne ciasta, to lepiej jest je kupić osobno w cukierni lub też wykonać je samodzielnie.

Zamówienie cateringu na święta wcale nie jest złą opcją. Pozwala nam zaoszczędzić czas na gotowaniu i zmywaniu, który możemy przeznaczyć na dekorowanie domu, wybieranie prezentów, czy spędzenie czasu z rodziną. Bez względu na to, czy zamówimy barszcz, karpia, czy makowca to grunt by jedzenie było świeże, smaczne i wprowadziło świąteczny nastrój na nasz pięknie przystrojony stół.